Większość z nas nie może się doczekać upragnionegowypoczynku, już miesiąc przed wyjazdem wyobrażamy sobie jak wylegujemy się na plaży i kąpiemy w morzu. Mimo tego,że marzymy o urlopie dużo wcześniej, często pakujemy się na bieg i zamiast radości z wyjazdu ogarnia nas panika,że o czymś zapomnieliśmy. Żeby tak nie było dzisiejszy artykuł poświęcę poradom jak odpowiednio spakować się na plażę.

Co najmniej siedem dni przed wyjazdem śledźmy prognozę pogody, będzie nam łatwiej określić czy więcej ubrań zabrać- letnich czy ciepłych. Jeżeli zapowiadają wysokie temperatury, nie ograniczajmy się jedynie do topów i krótkich spodenek, jak powszechnie wiadomo pogoda lubi nam sprawiać figle. Dlatego na wypadek niepogody spakujmy do walizki płaszcz przeciwdeszczowy, zakryte spodnie i długie spodnie.

Żeby nie przegiąć z ilością ubrań najpierw wyjmijmy te, które chcemy wziąć a potem stwórzmy zestawy na każdy dzień i okoliczność i odrzućmy te, których nie możemy dopasować. Powinniśmy mieć wygodny strój do zwiedzania, gustownyna wieczór oraz zwiewny na plażę. Jeśli chodzi o zestaw na plażę, na szczęście w tym sezonie moda jest dla nas łaskawa. Nie zapomnijmy o ochronie głowy, przegrzanie może doprowadzić do udaru słonecznego, dlatego jeśli w naszej szafie nie ma jeszcze kapelusza zdecydowanie powinniśmy udać się do sklepu. Wiele zastosowań ma również duża chusta, możemy założyć na głowę lub przechadzając się brzegiem morza okryć się w pasie(dobre rozwiązanie dla kobiet, które krępują się swoich „boczków”). Wiele razy słyszałyśmy, że słońce przyśpiesza proces powstawania zmarszczek, mimo to nie dbamy ochronę skóry. 20 minut przed ekspozycją na słońce dokładnie nasmarujmy się kremem z filtrem specjalnym do karnacji naszej skóry, grubą warstwą kremujemy miejsca szczególnie narażone na poparzenia, to jest: twarz, dekolt i ramiona. I co istotne- pamiętajmy o ochronie oczu! Nie tylko należy zabrać okulary przeciwsłoneczne,ale również je zakładać, by długo cieszyć się zdrowym wzrokiem. Osoby, które noszą okulary korekcyjne powinny na wakacje zainwestować w tanie soczewki kontaktowe. Dzięki szkłom kontaktowym, nie tylko będą mogły zakładać okulary słoneczne,ale również bez obaw pluskać się w morzu.

Reasumując, na liście rzeczy, które przydadzą się na plaży powinniśmy znaleźć:
okulary słoneczne, kapelusz i krem do opalania. Oczywiście chyba trzeba przypominać o stroju kąpielowym, ręczniku oraz dużej ilości wody do picia.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika