Oprogramowanie antyspamoweAntyspam jest określeniem stosowanym zarówno dla programów chroniących nasze skrzynki odbiorcze przed zalewem internetowych śmieci, jak i bardziej ogólnie, dla czynności wykonywanych w celu ochrony systemu przed spamem. Wiadomości śmieciowe nie są mile widziane przez nikogo, a jednak ciągle pojawiają się w skrzynkach użytkowników wszystkich systemów świata, niezależnie od tego jak nowoczesne posiadają oni zabezpieczenia. Walka z nimi przypomina trochę walkę z wiatrakami, ale coraz częściej pojawiają się aplikacje umożliwiające jeśli nie całkowite pozbycie się spamu, to przynajmniej zredukowanie liczby wiadomości należących do tej kategorii.

Teoretycznie przed zalewem spamu można się obronić bez pomocy różnych programów, odpowiednio „szanując” swój adres e-mail, ale ta reguła nieco mija się z prawdą. Prędzej czy później każdy adres ujrzy światło dzienne, może być przechwycony na przykład ze sklepu internetowego, z forum, może zostać „wyniesiony” z programu pocztowego przez wirusy lub przez zwykłą nieuwagę. Konieczna jest odpowiednia ochrona komputera, czyli przede wszystkim programu pocztowego, odpowiednia jego konfiguracja i zainstalowanie pomocnego oprogramowania zwalczającego pojawiające się w skrzynce odbiorczej niechciane wiadomości.

Liczba programów antyspamowych dostępnych na rynku jest duża, ale chcąc wybrać skuteczny program antyspamowy trzeba poświęcić sporo czasu na zapoznanie się z opiniami innych użytkowników i wybranie tego odpowiedniego do naszych potrzeb.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.