Usługi nianiPo urlopie macierzyńskim wiele mam wraca do pracy. Dzieje się tak z różnych powodów. Oczywiście czasem zmusza do tego sytuacja, ale nie koniecznie tak musi być. Niekiedy kobiety bardzo cenią sobie karierę zawodową i nie chcą jej zaprzepaścić poprzez fakt narodzin dziecka. Doskonale sobie radzą z łączeniem różnych ról społecznych. Pozostaje jedynie kwestia opieki nad dzieckiem. Co wybrać, jeżeli mamy do wybory opiekę babci i zatrudnienie niani? Oczywiście odpowiedź nie jest jednoznaczna i jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z nich jest czynnik finansowy. Usługi niani sporo kosztują, trzeba także zapłacić na nadgodziny. Babcia z reguły zaopiekuje się dzieckiem za darmo. Niestety nie zawsze starsza pani będzie miała podobną koncepcję na wychowanie malucha, jak my. Na tej płaszczyźnie wybucha nieraz mnóstwo sporów. W przypadku niani, określamy swoje oczekiwania i możemy liczyć na to, że je spełni. Za to jej przecież płacimy. Jest jednak także druga strona medalu. Nikt nie da maluchowi tyle ciepła, co kochająca, czasem też rozpieszczająca babcia. Z pewnością włoży w opiekę całe serce. Wybór nie jest łatwy, ale warto omówić go ze współmałżonkiem i podjąć wyważoną decyzję. Jeżeli osoba z rodziny ma zbyt słabe zdrowie, by na stałe opiekować się maluchem, warto zatrudnić osobę, która będzie miała więcej sił. Niania z wykształceniem pedagogicznym może też bardzo dobrze wpłynąć na rozwój dziecka

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.