Hotel dla psówWłaściciele pupili niekiedy bardzo przeżywają sytuacje, kiedy muszą wyjechać na jakiś czas. Niestety zdarza się niekiedy taka konieczność. Być może nie wyobrażamy sobie zostawienia naszego czworonożnego przyjaciela samego w domu. Pies, czy kot, to prawie jak członek rodziny, za którym tęsknymi i martwimy się, czasem jak o dziecko. Czy zabrać pupila ze sobą na wakacje, wyjazd do rodziny i tym podobne wojaże? Generalnie uzależnione jest to od konkretnej sytuacji, lecz właściciele psów są zachęcani, by rozważyć zabranie pupila ze sobą. Psy dość dobrze znoszą podróże, natomiast same w domu nie czują się najlepiej. Przywiązane do właściciela, mogą się czuć samotne, opuszczone i nieszczęśliwe, kiedy zostaną same na dłuższy czas- na przykład w hotelu dla zwierząt. Jeżeli jesteśmy posiadaczami kota, warto uzmysłowić sobie natomiast fakt, że koty nienawidzą podróżować i bardzo źle to znoszą. Są także przywiązane do swego terytorium, w którym czują się pewnie i bezpiecznie. Lepiej, więc zapewnić kotu opiekę na miejscu. Można poprosić kogoś znajomego, by zechciał wprowadzić się do naszego kotka na czas naszej nieobecności. Takie postępowanie, uwzględniające naturę danego zwierzęcia, z pewnością wyjdzie na dobre i właścicielom i ich ulubieńcom.

O autorze

3x latek. Parę zrealizowanych projektów, jeszcze więcej planów i marzeń na przyszłość. Wiele sukcesów, parę porażek- jak to w życiu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.