Nawet w najbardziej strzeżonym i bezpiecznym domu mogą wydarzyć się nietypowe sytuacje, których każdy wolałby uniknąć. Niestety tak to już bywa, że wypadki chodzą po ludziach i bardzo często potrafią nas zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Pożary, ulatnianie się gazu, czy zalania to najczęstsze spośród nich.

Dawniej zapobieganie tego typu wydarzeniom było bardzo trudne, dzisiaj ze specjalistycznym sprzętem radzimy sobie całkiem nieźle. Oczywiście wszelkie urządzenie alarmujące nie ustrzegą naszego domu przed pożarem, czy zalaniem, ale w porę zaalarmują o tym, że coś złego się dzieje.

Systemy alarmowe ostrzegają nas na kilka sposobów. Najbardziej efektywny jest oczywiście sygnał dźwiękowy, który może być na prawdę donośny. Nie bez znaczenia jest również sygnał świetlny, chociażby dla osób niesłyszących.

Dzisiejsze systemy alarmowe oprócz lepszego działania są również znacznie łatwiejsze w montażu. Aby urządzenie działało sprawnie nie potrzeba nam długich kabli przeprowadzanych w ścianach budynku. Współczesne czujniki dymu, alarmu lub czujniki tlenku węgla są systemami bezprzewodowymi bez konieczności montowania ich do czegokolwiek. Swoje działanie opierają na bateriach, które są w stanie wytrzymać nawet kilka lat (zakładając, że sprzęt pochodzi od znanego producenta).

Właściwie to, gdzie dany system alarmowy zamontujemy powinniśmy zaplanować już momencie budowy naszego domu. Zwłaszcza wtedy jeśli zdecydujemy się jednak na urządzenia przewodowe. Ułatwimy sobie wówczas montaż kabli.

W innym przypadku o instalacji możemy pomyśleć praktycznie zawsze.

W trakcie zakupu urządzenia alarmowego upewnijmy się czy posiada ono:

  • system zabezpieczający przed falami radiowymi,
  • możliwość przeprowadzania kontroli jakości urządzenia (w tym szczególnie słabej baterii).

Uwaga! Systemy alarmowe bezprzewodowe należy montować zawsze dopiero po uruchomieniu centralki. Zanim zamontujemy alarm lub czujnik upewnijmy się, czy sygnał nadawany z danego miejsca będzie na odpowiednim poziomie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.