Zdecydowanie spora część z właścicieli chciałaby mieć we własnym domu stylowy kominek. Dobrze pamiętamy romantyczne lub dumne sceny z filmów, które nie zyskałyby takiego charakteru gdyby nie właściwa sceneria. Za plecami aktorów ustawione są oczywiście kominki. Świetnie, ale o jakim kominku tu marzyć rezydując w małym mieszkaniu w spółdzielni? To nic, są na to odpowiednie rozwiązania.

Do wyboru mamy co najmniej dwa – kominki elektryczne albo biokominki. Te pierwsze są właściwie jedynie przyrządem, który imituje kominek. drugie z wymienionych rozwiązań to już prawdziwe kominki, które odróżniają się one metodą działania od tradycyjnych. Teraz skupimy się na tych ostatnich, czyli na biokominkach.

Biokominki posiadają kilka oczywistych zalet. Najważniejszą z korzyści, o czym wspomniałem już wcześniej, jest możliwość zainstalowania ich właściwie w nawet najmniejszym domu czy apartamencie. Skąd ta cecha? Kominki te wykorzystują biopaliwo dzięki czemu produktem tego procesu jest woda i w niewielkich ilościach CO2. Biokominki nawilżają powietrze oraz nadają mu aromatu. Można skorzystać również z możliwości użycia olejków eterycznych o ulubionych zapachach.

Używanie bioetanolu to również uniknięcie takich nieprzyjemnych uzysków jak typowe gazy pochodzące ze spalania. Nie potrzebujemy więc budować komina, a żeby zachować należyty poziom jakości powietrza, trzeba jedynie wietrzyć apartament w przypadku długotrwałego używania kominka.
W zależności od rodzaju, biokominki są bardzo mobilne, co zapewni, że przez długie lata się nie znudzą. Można je także zamontować w jednym wybranym miejscu. Pozostaje więc nam decyzja jak chcemy je zainstalować. Co jasne, jak z wszystkim, również i biokominki mają pewne wady. Najtrudniejsze do udźwignięcia są koszty eksploatacji. Bio kominki charakteryzują się sporym spalaniem – w ciągu 3 godzin spalają do nawet półtora litra biopaliwa. Tak duża jego ilość kosztuje ok. 10 zł.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika