Grzybica stóp

Grzybica stóp. Leczenie i zapobieganie.

Grzybica stóp to kłopot niezwykle pospolity, a jednak w dalszym ciągu dosyć kłopotliwy. Każdy z nas narażony jest na kontakty z bakteriami powodującymi grzybicę. Największym zagrożeniem jest basen, a w szczególności spacerowanie na bosaka po jego terenie. Wysoka temperatura i wilgotność to perfekcyjne warunki dla rozwoju zarazków.

Co warto wiedzieć o grzybicy?

Grzybica ujawnia się przede wszystkim natarczywym swędzeniem skóry, w szczególności między palcami. Skóra staje się coraz grubsza, rozpoczyna się także łuszczyć. Z czasem mogą pojawić się bolesne pęknięcia. Często grzybicy stóp towarzyszy również swędząca wysypka na dłoniach.

Jak się przed nią chronić?

Przede wszystkim należy wystrzegać się tych sytuacji, które sprzyjają zakażeniu. Na basen wskazane jest zabierać ze sobą klapki, aby w ten sposób ograniczyć ryzyko kontaktu z bakteriami do minimum. Istotna jest też codzienna higiena. Stopy należy myć co najmniej raz dziennie, a następnie wnikliwie je osuszyć szczególną atencję zwracając na przestrzenie między palcami. Bawełniane skarpety oraz przewiewne buty to również niezwykle ważna sprawa. Warto również wsypać do butów trochę pudru przeciwgrzybicznego przed ich założeniem.

Czy można walczyć z grzybicą przy pomocy ziół?

Tak. Niektóre zioła i naturalne leki mogą przynieść ulgę lub złagodzić podatność organizmu na infekcje grzybicze. Silne działanie przeciwgrzybicze ma czosnek, z którego można przygotować papkę nakładaną następnie na dotknięte grzybicą miejsca. Przydatny jest również olejek z drzewa herbacianego, który należy wcierać bezpośrednio w zarażoną skórę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.