Czystość i higiena w kuchni jest podstawową i niezbędna do normalnego funkcjonowania sprawą. Chodzi tu bowiem nie tylko o wrażenia estetyczne, ale przede wszystkim właśnie higieniczne. Przygotowywanie żywności powinno bowiem odbywać się w warunkach, które są przede wszystkim bezpieczne. Brudne blaty stołów, zlewy i sprzęty AGD mogą nam poważnie zaszkodzić. I choć możemy za zauważać zagrożenia – jest ono realne. Jak się bowiem okazuje większość zatruć gastronomicznych to te domowe, wynikające z braku higieny i nieodpowiedniego przechowywania i obróbki jedzenia. By zachować bezpieczeństwo trzeba więc przede wszystkim codziennie sprzątać.

Choć wydaje się nam, że lodówki do zabudowy są zazwyczaj higieniczne i nie czyścimy ich zbyt często, to właśnie one mogą być źródłem zagrożenia. Nigdy nie powinniśmy kłaść jedzenia bezpośrednio na półkę w lodówce. Trzymanie zepsutej żywności również powoduje, że bakterie rozprzestrzeniają się po całej powierzchni. Warto więc przecierać systematycznie wnętrze lodówki – by jeść ze smakiem i zdrowo. Okapy Faber i płyty do zabudowy to sprzęty, na których najczęściej gromadzą się cząsteczki tłuszczu. Bakterie mnożą się w takim środowisku bardzo szybko. Nie wspominając już o kurzu, który lgnie do takich powierzchni ze zdwojoną siłą.

Warto również dużą wagę przywiązywać do czystości sprzętów takich jak zmywarki Bosch. W końcu mają one myć nasze naczynia – muszą więc być bez zarzutu. Zmywarki do zabudowy niemal za każdym razem są przemywane gorąca wodą – nie znaczy to jednak, że nie gromadzą się w nich bakterie.  Zmywarki Siemens również należy czyścić – szczególnie z kamienia, gdyż w nim również gromadzą się drobnoustroje, które mogą nam zagrażać. By mieć czyste i higieniczne naczynia trzeba zadbać by takie były również zmywarki do zabudowy Bosch. Podobnie w przypadku pralki Bosch – brudna pralka, to tragedia dla naszej garderoby!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika