Do niedawna nie było możliwości precyzyjnego określania czasu pracy. Pracowników pilnował nadzorca albo kierownik, potem zastosowano urządzenia automatyzujące pomiar. Jednak w kilku ostatnich dekadach pojawiły się systemy biometryczne, związane z postępem technologii komputerowych. Usługi biometryczne w tej chwili prężnie się rozwijają, nie są już kosztowne i warto w nie zainwestować. Ewidencja czasu pracy to duża korzyść dla pracodawców.
Ewidencja czasu pracyNieustanne skracanie czasu pracy (wychodzenie wcześniej, przedłużanie przerw) przez pracowników dużo kosztuje firmę. Biometryczna kontrola czasu pracy pozwala na przekonanie się, jak długo rzeczywiście pracują jego pracownicy. Systemy RCP (Rejestracji Czasu Pracy) pozwalają na precyzyjne rozliczanie czasu pracy, powodują wzrost dyscypliny wśród pracowników. Można je połączyć z każdym systemem informatycznym.

Oparta na biometryce kontrola czasu pracy będzie zyskiwała na popularności. Wszystko na to wskazuje, że w przyszłości będzie ją stosowała. Żyjemy w społeczeństwie, w którym informacje mają bardzo dużą wartość. Biometria pozwoli nam je chronić. Możliwe, że biometryka będzie miała zastosowanie także w życiu prywatnym, że zamiast dzisiejszych zamków będziemy otwierać drzwi przy pomocy naszych wydawanych komend.
Biometria to najbezpieczniejszy oraz równocześnie najbardziej wygodny sposób identyfikacji. Jej podrobienie jest praktycznie niemożliwe. Jej celem jest kontrola dostępu do komputerów osobistych, bankomatów, telefonów komórkowych, systemów alarmowych. To szczególnie dobre rozwiązanie dla firm, które pracują nad wprowadzaniem na rynek nowych usług i zależy im na tym, aby informacje o tym nie dostały się w niepożądane ręce. Biometryka znajdzie zastosowanie w budowlanej, farmaceutycznej, IT, spożywczej, telekomunikacyjnej. Biometria zwiększa bezpieczeństwo firmy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika