Posiadanie własnego konta pocztowego jest w naszych czasach niezbędne. Za jego pomocą: szukamy pracy, kontaktujemy się ze znajomymi i rodziną oraz przesyłamy różne dokumenty.  Poczta elektroniczna obecnie należy również do jednej z najważniejszych aplikacji biznesowych.Niestety większość osób w dalszym ciągu nie przywiązuje uwagi do kwestii bezpieczeństwa związanego z ich pocztą i w kwestii jej wyboru zdaje się na przypadek.

Pocztowe nowości   Kiedyś poczta elektroniczna była tylko dodatkiem do sieci. Obecnie jest to jeden z jej najważniejszych składników. Pokazuje ona w pełni wciąż odkrywane możliwości wykorzystywania Internetu. Praktycznie każdy jego użytkownik posiada własne konto pocztowe. Dziennie na całym świecie jest wysyłanych około 300 miliardów e-maili, a liczba użytkowników usług mailowych sięga 3 miliardów. Wiadomości e-mail stały się popularną formą komunikacji, wykorzystywaną w różnego rodzaju celach. Aktualnie praktycznie tę samą technologię wykorzystują zarówno dzieci jak i wielkie korporacje. Z tego powodu pojawiło się wiele różnego rodzaju kont pocztowych starających się spełnić oczekiwania określonych klientów.

    W tendencje te wpisuje się nowa usługa zaprezentowana przez Ojooo.com  – S-mail. To według producenta produkt skierowany do klientów, dla których w komunikacji mailowej najważniejsze jest bezpieczeństwo i poufność przekazywanych treści oraz danych.  W trakcie wymiany informacji w Internecie zawsze zachodzi niebezpieczeństwo ich przechwycenia przez niepowołane osoby. Użytkownicy z tego powodu często rezygnują z przesyłania poufnych wiadomości drogą mailową, korzystając w zamian z tradycyjnych środków wymiany danych. Dostępne za niewielką opłatą rozszerzenie standardowej poczty oferowanej przez Ojooo.com ma odmienić pogląd użytkowników na tę kwestię.

    Aplikacja wykorzystuje system dzielenia przesyłanych wiadomości. Trudno szukać podobnego rozwiązania oferowanego na rynku przez konkurencję. Choćby z tego powodu warto bliżej się przyjrzeć tej nowej usłudze. Jej system działania sprawia, że przekazywane dane są dzielone wewnątrz systemu i przesyłane w poszczególnych częściach. Wszystkie podzielone informacje przekazywane są poprzez niezależne od siebie serwery. Wiadomość jest łączona dopiero w momencie odczytywania ją przez adresata.  Jej przeglądanie przez osobę inną niż wskazany adresat staje się zatem niemożliwe. Dodatkowo żaden z serwerów odpowiedzialnych za pliki nie posiada informacji o położeniu pozostałych części składowych wiadomości. Do wysyłanych wiadomości możliwe jest dołączanie załączników o dowolnym formacie. Wykorzystana strategia ma zapewnić całkowite bezpieczeństwo przesyłanych danych od momentu ich wysłania aż do otwarcia przez odbiorcę.

    Wielką zaletą zaprezentowanego produktu jest brak reklam i różnego rodzaju niechcianych treści. Autorzy serwisu dodatkowo oświadczają, że gromadzone dane nie są przekazywane żadnym podmiotom w celach reklamowych.

    Cały system jest bardzo funkcjonalny i prosty w obsłudze. Wszystkie najważniejsze możliwości obsługi i konfiguracji konta są łatwo dostępne i bardzo czytelne. Korzystanie z poczty nie powinno stanowić problemu nawet dla mniej wprawionych użytkowników komputerów i Internetu. Ewntualne wątpliwości bez większęgo wysiłku można rozwiać dzięki przejrzyście opracowanej pomocy.  Z systemu można korzystać rejestrując nieodpłatnie konto w podstawowym systemie pocztowym Ojooo. W późniejszym czasie producent przewiduje wprowadzenie opłat za przesyłanie danych i wydłużanie czasu przechowywania otrzymanych wiadomości w swojej szkrzynce.

    S-mail wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pewność, że ich korespondencja trafia tylko w ręce adresata. Świetnie sprawdzi się zarówno w kontaktach prywatnych jak i pracy zawodowej. W przypadku korzystania z s-maila zbędne stają się inne drogie i niefunkcjonalne środki ochrony przesyłanych drogą mailową danych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.