Systematycznie podejmowany wysiłek pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ponieważ podczas ćwiczeń wydzielają się endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Sport pomaga też uporać się z problemem bezsenności, a warto wspomnieć, iż rozmaite badania wykazują, że brak odpowiedniej ilości snu wiąże się z różnymi chorobami.

Poza tym, ruch zwiększa odporność organizmu. Dzieje się tak, gdyż wysiłek fizyczny pobudza białe krwinki, które pomagają w walce z drobnoustrojami. Poza tym, aktywność fizyczna znacznie wzmacnia i stabilizuje stawy, zmniejsza zagrożenie chorobami układu krążenia, cukrzycą typu II, osteoporozą. Wysiłek pomaga dbać też o odpowiednią wagę. Jest to też najlepszy sposób, aby cieszyć się prawidłową postawą i zgrabną sylwetką.

W zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń możemy dążyć do osiągnięcia różnorodnych efektów, więc aby cieszyć się z zadowalających rezultatów treningu powinniśmy ćwiczenia fizyczne dobierać świadomie. Wiedza o dobranym rodzaju ćwiczeń jest niezbędna, aby efekty naszego wysiłku były zgodne z naszymi oczekiwaniami, ale także, aby te efekty były widoczne w jak najkrótszym czasie.

Ćwiczenia aerobowe
Ten rodzaj ćwiczeń zdecydowanie usprawnia wydajność sercowo-naczyniową i oddechową. Wytrzymałość tlenową można zwiększać między innymi poprzez pływanie, bieganie, jazdę na rowerze, spacerowanie, tenis, koszykówkę, czy też uczęszczanie na zajęcia aerobowe do fitness klubów. U osób wykonujących tę formę wysiłku płuca i serce mobilizowane są do większej pracy niż zazwyczaj, przez co do mięśni dociera więcej utlenionej krwi. Mocne serce i płuca to sprawny układ krążeniowo-oddechowy i lepsza kondycja. Regularne wykonywanie ćwiczeń aerobowych obniża ciśnienie krwi i poziom tkanki tłuszczowej, łagodzi stres i napięcie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.