Prostata, określana również sterczem, jest niewielkim gruczołem znajdującym się u mężczyzn poniżej pęcherza moczowego. Prostata wydziela substancję, która jest nieodzowna dla prawidłowego działania plemników. Dzięki wydzielinie, którą produkuje prostata plemniki mogą przetrwać poza organizmem aż trzy dni! Do prawidłowego działania tego niedużego gruczołu, jakim jest prostata, niezbędny jest generowany w jądrach testosteron. Wraz z biegiem lat prostata zaczyna się powiększać – nieduży przerost prostaty nie jest szkodliwy. Kiedy jednak powiększona prostata zaczyna uwierać na przechodzącą przez nią cewkę moczową – zaczynają się kłopotliwe problemy.
Najlepiej byłoby ulepszyć swoją codzienną dietę – zwiększyć ilość świeżych warzyw zwłaszcza bogatych w likopen pomidorów) i tłustych ryb morskich zdrowe kwasy omega). Ważne jest także spożywanie produktów posiadających w sobie cynk i selen – mikroelementy niezbędne dla każdego mężczyzny. Te dwa jakże ważne pierwiastki, na których siłę pozytywnie zareaguje prostata, znaleźć można w  produktach bogatych w błonnik pełnoziarnistych, wątrobie, ostrygach i roślinach strączkowych.

Do najsilniejszych naturalnych substancji, które pokocha Twoja prostata należy ekstrakt z owoców palmy sabalowej. Dzięki energii tej cudownej rośliny prostata wraca do regularnego rozmiaru, a pozostałe korzyści także są bardzo ważne: poprawa potencji, poprawa mocy erekcji i zmniejszenie seksualnej oziębłości – czego można chcieć więcej?

Prostata dorosłego mężczyzny z pewnością zareaguje korzystnie na pomocne fitosterony – roślinne odpowiedniki hormonów, które pomagają wyrównać niedobory tych substancji wytwarzanych w ciele. Mniej wymyślną odpowiedzią na dolegliwości jakie powoduje prostata jest znane powszechnie siemię lniane – len, ta zwyczajna roślina zawiera bogactwo substancji dobrze działających na prostatę.

Jak widać lista produktów, dzięki którym prostata pozostanie zdrowa jest nawet długa. Nie każdy jednak chce kompletnie zmieniać swoją dotychczasową dietę i przyzwyczajenia. Bywa, że problemem może być także dostępność wymienionych produktów.

Aby powstrzymać problemy, jakie powoduje powiększona prostata, powinno się stosować przebadane suplementy diety. Zawierają one pieczołowicie dobrane substancje aktywne, które są łatwo przyswajalnymi zamiennikami tych, jakie można znaleźć w naturalnych produktach. Poręczność używania (wystarczy już jedna tabletka każdego dnia) sprawia, że dużo skuteczniej można uzupełniać niedobory tych substancji w ciele i zadbać o zdrowie prostaty.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.