Kiedyś polityka personalna firm była dość prosta. Zatrudnianie i zwalnianie pracowników odbywało się niejako naturalnie, bez konieczności ścisłego doboru pośród setek kandydatów. Także nie stosowano tak rozbudowanych systemów motywacji pracowników, nie wysyłano ich często na szkolenia.

Teraz jednak sytuacja wygląda o wiele inaczej i wiele osób, które pragną pracować w kadrach i płacach, doskonale wie, że nie tylko oznacza to zajmowanie się papierologią, czyli wypełnianiem aktów osobowych czy rozliczeniami. Dochodzi do tego wiele dodatkowych czynności, które pozwalają na prowadzenie spójnej i skutecznej polityki personalnej. Gdzie można się tego dowiedzieć? Najlepszym rozwiązaniem będą kursy hr, które obecnie cieszą się sporą popularnością.

Programy kursów Human Resources

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że kurs hr może obejmować sobą różną tematykę. Do dyspozycji ma się wiele różnych sposobów wykonywania zawodu – niektórzy skupiają się na rekrutacjach, inni na szkoleniach, z kolei też ważnym działem jest motywacja i płace. Niemniej prawie wszystkie szkolenia hr starają się przekazać przynajmniej część z każdej z tych tematyk, aby kursanci mogli następnie sami zadecydować, na czym dokładnie w swojej pracy pragną się skupić.

Czego się nauczysz?

Przeciętny kurs hr dotyczy między innymi takiej tematyki jak przygotowanie profilu kandydata, etapy rozmowy rekrutacyjnej, testy sprawdzające pracowników czy sporządzanie raportów rekrutacyjnych. Następnie można dowiedzieć się o tym, jak tworzyć opisy stanowiska, oferty pracy, jak dokonywać selekcji pracowników, analizować dokumenty aplikacyjne. Także kursy hr obejmują motywowanie pracowników, podstawy psychologiczne motywacji, dyscyplinowanie pracowników czy ocenę okresową pracownika. Praktycznie wszystkie szkolenia hr mogą zatem dać bazowe informacje związane z pracą w działach HR zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach.

Pójście na szkolenie będzie mogło być zatem ciekawym pomysłem i na pewno będzie można znaleźć takie kursy, po których znalezienie samemu pracy i przejście pozytywnie rekrutacji będzie proste.

Ewa – Certyfikowany trener biznesu, prowadzi kurs Specjalista ds. HR

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika