Pomimo tego, że znany wokalista Czesław Mozil urodził się w Polsce to swe wychowanie oraz dorastanie zawdzięcza rodzinie w Kopenhadze. Wraz z rodzicami wyjechał gdy miał 5 do Danii. Do miejsca pochodzenia swej babci.

Pochodzenie polskie

Jego rodzice byli wykształconymi ludźmi. Matka była polonistką, a ojciec księgowy z zawodu prowadził swój własny biznes.

Kopenhaga dla Czesława nie była szczęśliwym miejscem. Wśród rówieśników był postrzegany jak obcokrajowiec i z tego względu poniżany. Odseparowany od reszty jako ten cudzoziemiec, który nie zna języka Duńskiego i nie jest rodowitym Duńczykiem. Jego przyszłość stała pod znakiem zapytania. Z pomocą rodziców a w szczególności Matki, która dbała o wykształcenie młodego Czesia chłopak zdołał nauczyć się języka Duńskiego w stopniu umożliwiającym dostanie się do Duńskiej podstawówki w Kopenhadze. Jednak i tam pomimo umiejętności władania językiem Czesław Mozil miał trudności z aklimatyzacją w środowisku uczniów z getta.

Kopenhaga zabytki i zdjęcia

Zdarzało się iż popadał w konflikty z prawem. Aby zająć czas syna Matka postanowiła wysłać młodego na lekcje gry na akordeonie. Szkoła muzyczna oraz nietypowe sposoby na rozwiązywanie problemów wydawały się dla innych chłopców rzeczą dziwną i dla nich samych nieosiągalną. Dlatego Czesław trzymał się na uboczu i z oddali przyglądał się rówieśnikom.

Takie wyobcowanie sprzyjało jednak rozwojowi wewnętrznemu chłopcu, który zaczynał dojrzewać i dostrzegać swe możliwości w muzyce.

Kopenhaga zdjęcia

Pomimo problemów z eksperymentalnymi ścieżkami młodego Czesława Kopenhaga zabytki były pięknym miejscem rozkwitu młodego muzyka. Wtedy eksperymentował z narkotykami i jak mówi do dziś lub używki, miękkie jak i twarde narkotyki. Kopenhaga, zdjęcia z tego okresu przetrwały do dziś. Rozrabiając wśród zabytków Kopenhagi marzyły mu się studia na prestiżowej uczelni muzyki Royal Danish Music Academy.

Po ukończeniu liceum wiedział, że jego szanse może zwiększyć tylko dobre przygotowanie w zawodzie muzyka. Dlatego postanowił po roku nauki gry na akordeonie, wsłuchując się w dźwięki ulubionych zespołów rockowych i może kilku kompozytorów muzyki poważnej, ubiegać się o indeks tej prestiżowej uczelni.

Trudności pokonane

Czesławowi Mozilowi wychowanemu w trudnym środowisku w Kopenhadze, udaje się osiągnąć sukces i sławę w świecie muzyki. Ekscentryczna osobowość często zaskakuje publiczność swoimi tekstami i żartami. Za swą nietuzinkową osobowość dostaje mnóstwo nagród i wyróżnień.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.