odchudzanie Kraków

Każda z nas marzy o posiadaniu pięknej figury. Wielu ludzi decyduje się na odchudzanie, katorżnicze diety, porady ekspertów oraz liczne wizyty na siłowni by cokolwiek zmienić w swoim wyglądzie. Oczywiście wszystkie te sposoby są dobre i przynoszą efekty jednak, jeśli chcemy schudnąć musimy na początek wyzbyć się złych nawyków żywieniowych.

Pierwszym krokiem do tego jest przeprowadzenie bilansu energetycznego.

Czy jest on skuteczny? Jak dobrze go przeprowadzić?

Aby bilans energetyczny przyniósł należyte efekty musimy spisać na kartce wszystkie rzeczy spożywane przez nas w ciągu całego dnia. Pierwszy bilans energetyczny powinno się przeprowadzić na dystansie całego tygodnia. Mamy wówczas okazję do policzenia ilości kalorii, które spożywamy oraz sprawdzenia łącznej sumy, którą zużywamy w czasie wysiłku fizycznego. Przy spisanych w ciągu tygodnia produktach należy odnotować ilość kalorii. Starajmy się, aby spożywać nieco mniej kalorii niż dzienna zalecana dawka. Ograniczenie o około ¼ da możliwość schudnięcia o 0,5 kilograma. Dobrze sporządzony bilans energetyczny pozwoli na przejrzenie listy produktów, które zjadamy w ciągu dnia. Łatwo wówczas zrezygnować z tych najbardziej szkodliwych oraz najmniej potrzebnych, oraz pomoże Ci się świadomie odżywiać.

Dodatkowo możemy zmienić swoje nawyki żywieniowe. Poranna kawę z mlekiem powinna zastąpić mała czarna. Jeśli spożywamy sałatki z dressingiem warto z niego zrezygnować. W bilansie energetycznym powinniśmy również zamienić napoje gazowane i słodzone na wodę mineralną. Nie wypłukuje ona z organizmu minerałów i witamin. Pozycje, nad którymi należy się zastanowić to słodycze oraz produkty zawierające dużą ilość tłuszczów nasyconych. Warto wprowadzać w bilansie zmiany stopniowe. Łatwiej o mobilizację przy rezygnacji z jednego ulubionego produktu a nie z kilku jednocześnie.

Już po korekcyjnych zmianach w nawykach żywieniowych po kilku tygodniach powinniśmy zanotować spadek wagi oraz poprawę samopoczucia.

Więcej informacji o odchudzaniu i właściwej diecie znajdziesz na stronie dietetyka odchudzanie Kraków.

O autorze

firany, zasłony, rolet Kraków

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika