Dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej oraz wspaniałego samopoczucia warto odżywiać się w odpowiedni sposób. Dostarczajmy organizmowi najpotrzebniejszych składników i unikajmy szkodliwych oraz niezdrowych produktów.

Jak więc odżywiać się dobrze i zdrowo?

Po pierwsze szukajmy zamienników dla produktów najbardziej szkodliwych.

  • Warto zamienić napoje słodzone na wodę mineralną czy majonez na musztardę.
  • Decydując się na posiłek mięsny wybierajmy mięso chude.
  • Nie unikajmy również ryb będących zwykle źródłem antyutleniaczy.
  • Unikajmy wieprzowiny i wołowiny częściej decydując się na mięso drobiowe.
  • Starajmy się ograniczyć spożywanie makaronów oraz ziemniaków.

Odchudzanie KrakówTo właśnie spożywanie tych składników będących źródłem skrobi niekorzystnie wpływa na kondycję naszego organizmu. Dobre nawyki żywieniowe nie dotyczą tylko produktów spożywanych na obiad.

Dzień warto rozpocząć miską płatków owsianych z jogurtem czy mlekiem. Dobrym rozwiązaniem będą również świeże owoce i warzywa. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Odpowiednio obfite śniadanie przyspieszy metabolizm oraz zabije uczucie głodu pojawiające się często przed obiadem. Spożywane przez nas posiłki powinny być bardzo dobrze zaplanowane. Warto, więc poszukać zdrowych receptur i przepisów w książkach kucharskich czy na Internecie. Pamiętajmy o najważniejszej rzeczy! Sama zmiana spożywanych produktów nic nie da. Należy zmniejszyć ilość spożywanych każdego dnia posiłków. Tylko dzięki temu i odpowiednim ćwiczeniom fizycznym możemy zaobserwować spadek wagi.

Łatwym sposobem na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii jest pilnowanie wielkości posiłków. Używajmy, więc mniejszych talerzy, na których zmieści się o wiele mniejsza porcja. Przekąski powinny być zdrowe. Zrezygnujmy, więc ze słodyczy, a postawmy na świeże owoce, jeśli ktoś lubi surowe warzywa. Dobrym rozwiązaniem są suszone banany, migdały, daktyle. Dają poczucie słodkości a jednocześnie pozbawione są szkodliwych dla organizmu substancji. Zadbajmy o to, aby nasza dieta była bogata w błonnik. Dzięki niemu stajemy się mniej podatni na choroby serca, a i walka z nadwagą staje się o wiele łatwiejsza. I jeszcze jedno. Woda. Jej niedobór w naszym organizmie skutkuje odkładaniem się na zapas. W wyniku tego często zmagamy się z problemem wzdęć oraz uczuciem ociężałości. Spożywajmy, więc regularnie duże ilości wody – m. in. 1,5 L dziennie.

Autor:
Nowa dieta metaboliczna Odchudzanie Kraków.

O autorze

firany, zasłony, rolet Kraków

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika