Terapia manualna zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa.  Nie wszystkie schorzenia można oczywiście wyleczyć manualnie. Zdecydowanie terapia taka nie przyniesie efektu, jeżeli mamy poważne schorzenia kwalifikujące się jedynie do zabiegów inwazyjnych w specjalistycznych szpitalach do tego celu przeznaczonych.

Terapia manualnaJednak jeśli mamy problem ze stawami, mięśniami czy też kręgosłupem, często boli nas głowa, szyja czy kark, miewamy bóle korzonkowe lub rwę kulszową, albo też cierpimy na zaburzenia snu to właśnie taka terapia jest najlepszym rozwiązaniem. Zmiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę bólów lub zaburzeń, ustępują z reguły po jednym lub kilku zabiegach manualnych. Terapia manualna jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, w odróżnieniu od ostrych zabiegów, wykonywanych często na stole operacyjnym.

Dlatego właśnie gabinety takie jak terapia manualna Kraków są dziś rozchwytywane. Na pewno wielu pacjentów tam właśnie się kieruje z obawy przed szpitalami, warunkami jakie w nich panują, albo po prostu z niezadowolenia z leczenia na koszt ubezpieczenia społecznego. Taka terapia pozwoli nam przywrócić, dzięki użyciu odpowiednich urządzeń do nas dopasowanych właściwą symbiozę w organizmie pomiędzy mięśniami i stawami. Dzięki temu jest to jedno z lepszych rozwiązań w profilaktyce wszelkiego rodzaju dysfunkcji mięśni, a także w leczeniu docelowym powstałych na skutek, na przykład wypadku, problemów z naszym ciałem.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.