Wiele osób interesuje się fotografią, lecz nie każdy wie jak tworzyć pasjonujące i profesjonalne zdjęcia. Kursy foto w AP Edukacja pokażą jak to zrobić.

Odkryj tajniki fotografiiAP Edukacja stworzyła kursy fotograficzne z uwagi na zapotrzebowanie rynku. Aparat ma w zasadzie każdy, natomiast chęć do podnoszenia umiejętności charakteryzuje coraz większą ilość fotografów-amatorów. Perspektywa bycia profesjonalistą jest bardzo kusząca. Zajęcia prowadzimy w kameralnych grupach, w profesjonalnych pracowniach.

W zależności od zainteresowań, zostało przygotowanych kilka rodzajów kursów: fotografia tradycyjna i czarno-biała, fotografia cyfrowa, fotoreportaż, fotografia ślubna, przyrodnicza, nocna, a także portret oraz akt artystyczny.

Na kursach z fotografii tradycyjnej i czarno-białej można dowiedzieć się m.in.: jak wykonywać tradycyjne czarno – białe zdjęcia aparatem analogowym, jak pracować w ciemni, wywoływać filmy i obrabiać zdjęcia, pracować z czarno -białymi negatywami.

Kursy fotografii cyfrowej zostały stworzone po to, aby nie tylko poznać najnowsze technologie cyfrowego świata, ale także, by zwykłe zdjęcia przekształcić w zdjęciach wyjątkowe i niepowtarzalne. Zapewne niejedna osoba doświadczyła po powrocie z wycieczki, że ich zdjęcia nie odzwierciedlają piękna rzeczywistości, która ich otaczała. Taki kurs pozwoli nam na nieograniczone możliwości kreowania, rejestracji i przetwarzania obrazu.

Dla tych, których pasjonuje zawód fotoreportera AP Edukacja przygotowała kurs fotoreportażu, podczas którego przedstawione zostaną aspekty fotografii prasowej i dokumentalnej. Na zajęciach praktycznych będą zaprezentowane tajniki fotografii intermedialnej, reklamowej oraz współczesnej.

Podczas kursów z zakresu fotografii ślubnej można dowiedzieć się jak właściwie sfotografować młodą parę w studio i w plenerze, aby oddać niepowtarzalny klimat tych najpiękniejszych chwil w życiu. Natomiast w trakcie zajęć z fotografii portretowej przekazana zostanie wiedza obejmująca m.in. takie zagadnienia, jak: połączenie emocji osoby fotografowanej z elementami tła, kadru i światła. W ramach zajęć z aktu artystycznego odkryta zostanie prawda na temat intymności ciała – jak zgrać intymność fotografowanego ciała, światła i pozostałych elementów i przemienić go w piękny obraz.

A dla osób interesujących się przyrodą, przygotowane zostały kursy z fotografii przyrodniczej – odkryte zostaną tajniki fotografowania przyrody w różnych jej obliczach – od krajobrazów natury, po fotografie kwiatów i owadów. Z kolei ćwiczenia z fotografii nocnej mają za zadnie przekazanie wiedzy na temat uchwycenia piękna fotografowanego obiektu momencie kiedy już zapadnie zmierzch.

Niełatwym zadaniem jest komputerowa obróbka zdjęć. Na zajęciach z obróbki skupimy się m.in. na kadrowaniu, maskowaniu, klonowaniu, wypełnianiem kolorem lub deseniem, czy też selektywnej zmianie kolorów.

AP Edukacja ma status szkoły publicznej i kształci w oparciu o programy ministerialne. Z nauki w szkole skorzystało już ponad 156 tysięcy osób, w 20 placówkach w największych miastach w Polsce.

W ramach AP Edukacja prowadzone są licea ogólnokształcące, gimnazja, szkoły policealne oraz kursy zawodowe.

Więcej informacji o kursie fotograficznym na stronie: www.apedukacja.pl  oraz www.kursyfoto.pl.

************************************

Więcej informacji udziela:

Anna Rakus

AP Edukacja Sp. z o.o

tel. (42) 633 47 51, 633 41 94

a.rakus@apedukacja.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.