Każda osoba niezadowolona ze swojej figury chciałaby znaleźć dietę, która byłaby dla niej skuteczna. W poszukiwaniu idealnego programu odchudzania się wiele osób w chwili obecnej natrafi na dietę stworzoną przez francuskiego dietetyka – Pierre Dukana. Dieta Dukana, nazywana również dietą proteinową, lub też dietą białkową, jest dziś nader popularna.

Być może przyczyną takiej sytuacji jest fakt, że dietę tą stosowały sławne osoby, czego przykładem jest Jennifer Lopez – piosenkarka i aktorka, która po urodzeniu bliźniąt musiała nieco schudnąć, aby powrócić do figury sprzed ciąży. Stosując dietę proteinową straciła ponad 20 zbędnych kilogramów. Takie przykłady można mnożyć, ale wszystkie wskazują one na skuteczność, jaka związana jest z dietą Dukana. Dieta Dukana obejmuje program żywienia składający się z czterech etapów. Nie jest to dieta, która trwa 2 tygodnie, a później wracamy do normalnego żywienia.

Nic z tych rzeczy , jeśli decydujemy się na dietę Dukana musimy być przygotowani na trwałą zmianę sposobu odżywiania się. Z resztą, żadna dieta nie da wymiernych, długotrwałych rezultatów, jeśli będzie stosowana tylko przez krótki czas. Trzeba przy tym podkreślić, że w zasadzie każda dieta będzie skuteczna, o ile rzeczywiście będziemy trzymać się ściśle jej programu. Jeśli jednak pozwolimy sobie na słabości żywieniowe, to nawet dieta proteinowa nie będzie dawała efektów w postaci zrzucenia zbędnych kilogramów. Należy chcieć odmienić własne życie i raz na zawsze pozbyć się dodatkowych kilogramów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika