Wiele osób zastanawia się w Polsce coraz częściej nad zainwestowaniem w firmę, która już prowadzi z sukcesem swój żywot na rynku gospodarczym. Pomysł ten wydaje się być całkiem dobry, bowiem firmy ze znaną i rozpoznawaną przez wszystkich marką, mają łatwiej odnaleźć się na nowym rynku. Pozostają jednak znaczne wątpliwości, co do kosztów podjęcia takich działań. Czy franczyza naprawdę się opłaca?

franczyzaKoszty umowy franczyzowej nie należą do najniższych, dlatego przed podpisaniem umowy warto dobrze zapoznać się z nimi, aby określić opłacalność inwestowania w tego rodzaju przedsięwzięcie. Przez pojęcie koszty nie chodzi tutaj tylko o jednorazową opłatę, ale o ogół wydatków, jakie będziemy musieli ponieść, aby w ogóle franczyza doszła do skutku.

Rozważając na temat kosztów związanych z umową franchisingu musimy zadać sobie pytanie jakie opłaty przy franczyzie trzeba będzie płacić. W czasie jej trwania ich ilość może się bowiem znacznie zwiększać. Oczywiście, na etapie wstępnym powinniśmy rozważyć również czy stać nas na rozpoczęcie działalności pod inną marką. Ile wynosi początkowa opłata franczyzowa za jej zakup, to kolejne pytanie, które sugeruje dokładne przyjrzenie się temu tematowi.

Posiadając już podpisaną umowę franchisingu i zakładając jej powodzenie, będziemy być może za kilka miesięcy lub lat zastanawiali się nad przedłużeniem współpracy z naszym franczyzodawcą. Stąd już na początkowym etapie analizowania umowy franchisingu musimy mieć to na uwadze. Może się bowiem okazać, że początkowe promocje i rabaty w zakresie uruchomienia firmy pod znanym szyldem, przedsiębiorstwo to, a dokładniej znana marka, odbije sobie finansowo na dalszym etapie Twojej działalności. Planując więc współpracę z franczyzobiorcą powinieneś go zapytać ile wynosi opłata za przedłużenie z nim franczyzy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika