buty do wodyPod wodą stopa ludzka wcale nie jest bezpieczna. Trzeba także pamiętać o możliwości poślizgu lub dyskomforcie, który może eliminować wielu pływaków. Jak radzić sobie z problemami stóp, które nie są dobrze chronione? Jedynym lekarstwem na tego typu dolegliwości są buty do wody. Są to specjalne rodzaje obuwia, które tworzone są ze specjalnych sylikonowych materiałów. Idealnie dopasowują się do stopy, mają otwory wentylacyjne, które pozwalają na odprowadzenie wody oraz są wyposażone w podeszwy antypoślizgowe, które niwelują ryzyko upadku do minimum.

Buty do pływania to ciekawa oferta także dla użytkowników basenów, którzy zmagają się z bólem stóp lub otarciami powstającymi na skutek przewrócenia się na basenie. To wygodna forma ochrony, która dba o to, aby stopa pływaka nie miała styczności z podłożem pod wodą. Ochrona przed zakażeniami to kolejny plus, który może przemówić za zakupem tych butów. Każdy, kto korzysta z butów dedykowanych dla podwodnego świata potwierdza – nie ma lepszej ochrony stóp. Opinie są pozytywne, co powinno skłonić nas do zakupu tego typu produktów.

Mówiąc o zaletach – przysłaniamy wady, które w tym momencie praktycznie nie istnieją. Czy buty mają jakiekolwiek wady? Niektórzy narzekają na to, że są zbyt ciężkie i nie ułatwiają pływania. Jednak to niepotwierdzone argumenty, które sprawiają, że to obuwie zyskuje uznanie wśród wszystkich, którzy zajmują się pływaniem. Ich cena także nie odstrasza. Buty do wody można kupić już za kilkanaście złotych. Jednak logiczne jest to , że najniższa półka nie daje tak dobrej ochrony, jak buty za kilkadziesiąt złotych. Lepsza antypoślizgowa podeszwa, grubsze ściany butów oraz większa ochrona bez podnoszenia ciężaru.

Niektórzy wykorzystują to obuwie na plaży. To także ciekawa alternatywa. Trzeba pamiętać, że na plażach lub podczas pływania w jeziorze, nie mamy tak sterylnych warunków, jak w przypadku basenów, gdzie woda jest krystalicznie czysta, a posadzka wyłożona podgrzewanymi płytkami odprowadzającymi wodę. Na plaży są szkła, zanieczyszczenia i inne problematyczne przedmioty, które mogą skaleczyć stopę. Pod wodą jest jeszcze gorzej. Tylko prawdziwi kamikadze wybierają się do wody bez ochronnego obuwia.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika