Pływanie na basenie to ciekawZatyczki do uszu na basena forma rekreacji, która pozwala milo spędzić czas, popracować nad formą oraz pokazać, jak wiele pod wodą może zrobić człowiek. Mimo, że nie mamy płetw lub skrzeli – możemy poruszać się głębinami oceanicznymi. Na basenie być może nie znajdziemy prawdziwych raf koralowych, ale możemy ćwiczyć w otoczeniu wody, która imituje oceaniczne warunki.

Warto przygotować się przed pójściem na basen. Jak? To pytanie zada każdy, kto jeszcze nie był na basenie lub nie wie, co można wykorzystać na basenowych obiektach. Otóż przydatne są czepki, okulary do pływania oraz zatyczki do uszu na basen, które są ciekawą formą ochrony uszu przed wodą. Zajmijmy się zatyczkami, gdyż one mogą intrygować najbardziej.

Z czego wykonane są takie basenowe dodatki? Zatyczki do uszu na basen to przede wszystkim specjalna rozprężająca się pianka PCV, która skutecznie chroni uszy przed nadmierną ilością wody. Dlaczego takie zatyczki są lepsze, niż czepki lub pływanie bez żadnych dodatków? Jest tu kilka ważnych argumentów, które przemawiają za tym, aby kupić basenowe zatyczki do uszów. Chodzi o ochronę uszu i zatok. Czepki są niewygodne i nie dają optymalnej ochrony przed wodą, która bezceremonialnie może dostać się do organizmu. Natomiast zatyczki do uszu ze specjalnego materiału blokują ten dostęp, chronią przed chorobami i zapaleniami uszu. Ponadto są ciekawą alternatywą dla niewygodnych czepków, które trudno założyć na głowę. Komfort, ochrona przed chorobami oraz ciekawy wygląd. Warto zainwestować w zatyczki do uszu, które idealnie nadają się do tego, aby poprawić komfort pływania.

Na wielu pływalniach spotkamy się ze sklepami sportowymi, które ukierunkowane są w sferę asortymentu pływackiego. Tam także znajdziemy zatyczki do uszu. Jaki rodzaj wybrać? Czy warto na tym oszczędzać? Zasada jest prosta – zatyczki do uszu praktycznie same dopasowują się do ucha osoby pływającej. Zatem rozmiar jest tu tylko ogólnym odniesieniem. Natomiast przestrzegamy przed najtańszymi produktami, które imitują silikon. Takie zatyczki szybko się zużywają, nie dopasowują się perfekcyjnie do uszu, co może powodować dyskomfort oraz przepuszczanie wody.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.