Agencja nieruchomości WroclawDecyzja o kupnie danej nieruchomości jest bardzo istotna, a jej konsekwencje będziemy odczuwali latami. Warto więc mieć pewność, że dobrze lokujemy oszczędności naszego życia i że nie przeoczymy istotnych informacji. Czy warto samodzielnie podejmować takie decyzje czy lepiej skorzystać z usług profesjonalistów?

Kupując najdrobniejsze rzeczy, często radzimy się profesjonalistów i zastanawiamy trzy razy, zanim to kupimy. Jeśli w grę wchodzi zakup domu lub mieszkania, także nie powinniśmy zdawać się na naszą intuicję. Gdy kupujemy np. laptop, nie liczymy na to, że samodzielnie zdobędziemy pełną wiedzę techniczną, tylko idziemy do znajomego specjalisty lub sprzedawcy i pytamy o to, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli kupujemy swoje lokum, nie jesteśmy w stanie samodzielnie przewidzieć wszystkich sytuacji i uniknąć prawnych kruczków i nieuczciwych sprzedawców. Tak jak w większości dziedzin, tak i na rynku nieruchomości, spotkamy wyszkolonych i doświadczonych doradców, dzięki którym unikniemy poważnych błędów i wybierzemy mądrze i bezpiecznie. Agencje nieruchomości, często biorą prowizję tylko od sprzedających, więc jeśli szukamy nieruchomości, możemy być zwolnieni z jakichkolwiek opłat dla biura nieruchomości.

Agencja nieruchomości dokładnie przepyta nas i sprecyzuje nasze oczekiwania, zarówno pod kontem cenowym, lokalizacyjnym jak i powierzchniowym. Zyskamy wówczas wgląd do bazy sprawdzonych, zaufanych nieruchomości – często dzięki doskonałej dokumentacji zaoszczędzimy wiele czasu, jaki musielibyśmy poświęcić na oglądanie i sprawdzanie każdego domu czy mieszkania. Jeśli w bazie nie będzie mieszkań, które spełniają nasze oczekiwania, możemy liczyć na to, że agencja na przeszuka wszelkie inne bazy i ogłoszenia internetowe. Często w biurach nieruchomości mamy dostęp do sprawdzonych ofert, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej.

Każde biuro nieruchomości ma obowiązek zatrudniania co najmniej jednej osoby posiadającej licencję zawodową. Musi ona mieć udokumentowaną wiedzę i doświadczenie. Podsumowaniem jej umiejętności będzie egzamin państwowy przeprowadzany przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną. Pozytywne przejście przez szereg testów pozwala na otrzymanie licencji. Licencjonowany pośrednik nieruchomości musi także posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które pozwoli na zniwelowanie potencjalnych szkód wyrządzonych osobom trzecim. Każdy agent zatem latami pracuje na swoją opinię i zależy mu na zadowoleniu klientów. Wszelkie skargi, dotyczące jego pracy można składać w Ministerstwie Infrastruktury w Komisji Odpowiedzialności Zawodowej.

Wybierając agencję nieruchomości w dużych miastach, często mamy do wyboru wiele konkurencyjnych ofert. W samym Wrocławiu można spotkać bardzo wiele nowych agencji. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na indywidualne podejście do klienta. Ważne, aby agenci nieruchomości podchodzili do wyboru danego lokum bardzo szeroko. Niektóre agencje (jak np. Verso) oferują kompleksowe sprawdzenie każdej nieruchomości – dzięki temu dowiemy się o szczegółów o danej okolicy, sąsiedztwie i tym, co ma powstać w pobliżu. Dodatkowo, często zyskujemy szczegółową pomoc prawną, dzięki której nie zginiemy w gąszczu przepisów i w labiryncie ksiąg wieczystych.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika