nogiWiele pań chce naprawdę trwale usunąć zbędne owłosienie ze swego ciała. Dlatego liczne kobiety decydują się na zabieg przy użyciu lasera. Jest to bardzo skuteczna metoda, pozwalająca cieszyć się gładkim ciałem na bardzo długo. Depilacja laserowa stwarza możliwość pozbywania się włosków sposób mało kłopotliwy i dający wspaniałe efekty. Dzięki tej metodzie można niemal raz na zawsze zapomnieć o maszynkach do golenia, czy o epilatorze; co więcej o problemach podepilacyjnych, jak wrastanie włosków, czy też nieprzyjemne podrażnienia. Jednakże warto zaznaczyć, iż depilacja laserowa wady i zalety posiada. O nich trzeba wiedzieć, tak, by później nie być zaskoczonym, że nie uzyskaliśmy tak efektywnych rezultatów. Dowiedzmy się zatem czegoś więcej an ten temat.

Istotne wady depilacji laserowej

W pierwszej kolejności warto wymienić dość wysoki koszt depilacji laserem. Powiedzmy sobie szczerze, że nie każda kobietę będzie na taki zabieg stać. A trzeba widzieć, że zabiegów powinno się wykonać kilka, dla uzyskania najefektywniejszych rezultatów. Z drugiej jednak strony nie jest to tak wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, ze na inne metody depilacji również trzeba wydawać pieniądze. A to na maszynki do golenia, a to na plastry woskowe do depilacji. Można zatem powiedzieć, że w niedługiej przyszłości koszt depilacji laserem zwróci się.

Koleją wadą zabiegu laserem jest czas jego trwania. Bowiem, jeśli decydujemy się na usuniecie włosków z większych powierzchni ciała, takich jak: klatka piersiowa, plecy czy nogi, to trzeba się liczyć z dość wydłużonym czasem zabiegu (nawet do godziny – dwóch). Co innego, gdy do depilacji poddawane są niewielkie partie skóry, jak delikatne wąsiki. Wówczas czas zabiegu nieco się skraca.

Do wad depilacji tym sposobem można zaliczyć między innymi konieczność powtórnego wykonania depilacji. I to powtarzanie może być dla niektórych bardzo męczące i uciążliwe. Okazuje się, że liczne panie chcą mieć usuwani włosków jak najszybciej załatwione. Warto podkreślić, iż laserowe urządzenie likwiduje włoskie będą ce wyłącznie w fazie wzrostowej, a jak wiadomo nie wszystkie włosy rosną w takim samym tempie. W związku z tym trzeba zabieg powtórzyć, tak by wreszcie pozbyć się wszystkich zbędnych włosków.

Warto również wiedzieć, iż do wad zalicza się również i fakt, iż laser nie działa na każdy włos. Okazuje się bowiem, że jeśli któraś pani jest posiadaczką jasnych włosów, to niestety powinna się liczyć z tym, że depilacja laserem nie będzie dla niej wskazana. Bowiem energia (wydzielana przez laser) jest tym lepiej pochłaniana, im mamy do czynienia z ciemniejszym i grubszym włosem. Wynika to z faktu, że wiązka światła laserowego wnika do głębi włosa, a następnie podgrzanie barwinka do odpowiedniej temperatury powoduje niszczenie. A jasny włos nie jest przecież w stanie rozgrzać się do tego stopnia, by można było go całkowicie usunąć;

Wadą laserowej depilacji jest również i to, że przygotowanie do zabiegu wymaga większego zaangażowania i poświęcenia odpowiedniego czasu. Okazuje się, że tuż przed samym wykonaniem zabiegu nie można robić peelingów, a co więcej – skóra nie powinna być podrażniona; trzeba również zrezygnować z przyjmowania tych leków, które uczulają na światło. Trzeba też zdawać sobie sprawę z tego, iż skóra po zabiegu jest znacznie bardziej wrażliwsza i znacznie podatniejsza na powstawanie podrażnień. Dlatego po depilacji nie można stosować kosmetyków z zawartością alkoholu. Nie należy się w tym czasie opalać – przez kilka tygodni. A co więcej –powinno się dość dobrze nawilżać ( nawet 2 – 3 razy w ciągu dnia).

Wśród wad depilacji laserem wymienia się również ból podczas zabiegu. Jest to jednakże kwestia indywidualna, aczkolwiek pewien dyskomfort jest odczuwany w niemal każdym przypadku. Jest to zwykle pewnego rodzaju pieczenie, bądź szczypanie.

Co więcej – depilacja laserowa to także liczne przeciwwskazania, które można śmiało zaliczyć do jej wad. Wśród nich wymiana się choroby, jak: bielactwo, łuszczyca, bądź nowotwory; Można też wymienić pieprzyki i znamiona. Ciąża jest również przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserem.

Najważniejsze zalety depilacji laserowej

Najważniejszą zaletą tego typu depilacji jest z pewnością jej trwały efekt. Okazuje się, ze trwałe rezultaty są możliwe do osiągnięcia tylko poprzez regularne stosownie. Zabieg wykonany przy użyciu lasera zapewnia stuprocentową gładkość skóry – nawet na zawsze. Promień lasera bowiem niszczy komórki włosowe, a zatem nie ma takiej możliwości, by włos ponownie wyrósł.

Jedną z kolejnych zalet jest to, iż po depilacji laserowej nie ma się problemów z wrastającymi włoskami (tak jak przedstawiają to inne metody depilacji).

Co więcej nie występują po zabiegu jakieś skomplikowane i drastyczne komplikacje. Ale pod warunkiem, że nie zataimy przed profesjonalną kosmetyczką tego, iż cierpimy na schorzenie, będące w grupie przeciwwskazań do depilacji laserowej.

Jako zaletę można podać i fakt, że zabieg można wykonać pod znieczuleniem. Jeżeli impulsy laserowe są dla nas boleśniejsze, to możemy o znieczulenie poprosić. Aplikuje się je wówczas za pomocą żelu chłodzącego. Dzięki niemu zmniejszają się reakcje na odczuwane bodźce.

Znając wady i zalety depilacji laserem można śmiało podejmować decyzję, albo zabieg wykonać, albo nie, i dalej stosować pozostałe metody pozwalające na pozbycie się zbędnych włosków.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.