Wśród wielu wyróżnień, jakie istnieją w świecie ekonomistow, z pewnością najważniejszym i najbardziej prestiżowym będzie otrzymanie nominacji noblowskiej, czy wręcz samej osławionej nagrody Nobla. Ile ona znaczy chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba. Faktem jest natomiast, ze aby ją otrzymać, trzeba się naprawdę sporo postarać i wykazać niemałą wiedzą.

Dość powiedzieć, że komitet noblowski wybierając laureata musi przebrnąć przez setki, a czasem i tysiące kandydatur. Wśrod potencjalnych zwycięzców znajdują się osoby bardzo wykształcone, o sporej wiedzy ekonomicznej. Tymczasem jury musi ustalić, komu spośród nich nagroda Nobla z ekonomii należy się najbardziej. Ma przy tym do wyboru nowe modele ekonomiczne, systemy aktywizacji gospodarki i wiele innych.

Nobel z ekonomii 2011 Trzeba przy tym zaznaczyć, że nagroda Nobla z ekonomii musi być w pełni uzasadnialna, z czego wynika, że zwycięzca musi faktycznie mieć się czym pochwalić. Dlatego też wśród kandydatur największe szanse mają te, które wiażą się z modelami wysoce sprawdzalnymi, idealnymi do prognozowania, jak również takie, które mają związek z bardzo skutecznymi sposobami na pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości, zwłaszcza jeśli chodzi o małe firmy, zakłądane w ramach samozatrudnienia i wychodzenia z bezrobocia.

O autorze

Czasem piszę, czasem czytam, hobbystycznie promuję darmowe programy. W zasadzie co tu więcej pisać?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika