Każdy z nas z całą pewnością niejednokrotnie pożywał herbatę. Jest ona przecież jednym z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszym) trunkiem na świecie. W dzisiejszym artykule postaram się napisać specjalnie dla Was artykuł w którym poruszę kilka kwestii.

Pierwszą będzie herbata jako całość i czym się ona różni od herbat, które można znaleźć w marketach a w drugiej, zdecydowanie bardziej rozbudowanej części postaram się Wam napisać nieco więcej informacji na temat zdrowotnych właściwości herbat zielonych. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z całym moim dzisiejszym wpisem na temat herbat. 

Każdego dnia wiele osób w Polsce piję filiżankę herbaty. Niestety w zdecydowanej większości są to herbaty zakupione w marketach – tzw. ekspresówki. W związku z tym ludzie w większości nie mają zielonego pojęcia o tym co piją. W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Wam 2, moim zdaniem warto zaprezentowania rodzaje herbat. Wszystkie te herbaty posiada w swojej ofercie ten sklep z herbatą, który osobiście bardzo poleca.

Zacznę może o herbaty zielonej. Zielona herbata jest chyba najbardziej znaną, zdrowotną herbatą na świecie. Niewiele osób wie, że liście herbaty zielonej, od razu po zebraniu nie są poddawane procesowi fermentacji, a po prostu od razu suszone. Dzięki temu zachowują w sobie tak wiele pozytywnych właściwości, które wpływają na nasz organizm. Mało kto ma świadomość tego, że napar z zielonej herbaty, który pochodzi z pierwsze parzenia działa na nas pobudzająco. Jest to spowodowane dużą zawartością teiny. Kolejne zaparzanie działa na nas uspokajająco. Warto również pamiętać o tym, że zielona herbata hamuje rozwój bakterii w naszym układzie pokarmowym, obniża ciśnienie krwi, jednocześnie poprawiając krążenie. Zielona herbata posiada równie fluor, który chroni zęby przed próchnicą. Jest również niezwykle bogata w witaminy C, E oraz B jak i wiele soli mineralnych. Dla kobiet niezwykle wartością informacją z całą pewnością będzie również fakt, że zielona herbata w dużym stopniu pomaga w przypadku odchudzania.

Kolejnym rodzaje herbaty o którym chciałbym dzisiaj wspomnieć jest herbata biała. Jest to jeden z najrzadszych, a jednocześnie najcenniejszych rodzajów herbat. Pączki z których wytwarza się herbatę białą (jeszcze zanim się rozwiną) zbiera się jedynie na wiosnę. Ponadto krzewy z których się je zbiera zazwyczaj ukrywane są przed słońcem, aby nie wytwarzały chlorofilu.

Cały ten cykl sprawia, że ceny herbat białych są zdecydowanie wyższe niżeli innych rodzajów herbat.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.