Marzenie o ładnych, zdrowych nogach wcale nie musi być utopią, jeśli zaczniesz o nie dbać już od zaraz. Robi się coraz cieplej i warto pokazać zadbane nogi w krótkich sukienkach czy szortach.  Ładne, gładkie nogi przyciągają uwagę nie tylko płci przeciwnej. Pewnie chciałabyś poznać to uczucie, kiedy jakaś kobieta zazdrości Ci Twoich nóg. Możesz poznać je już dzisiaj, pod warunkiem że właśnie w tym momencie zaczniesz stosować się do zasad.

Dbaj o nogiJeżeli prowadzisz siedzący tryb życia pewnie nie obca jest ci opuchlizna na noga i uczucie ciężkości.  W nogach pierwszorzędne znaczenie ma krążenie krwi.  Długotrwałe siedzenie czy stanie nie wpływa na nie pozytywnie. Tak samo w przypadku zakładania nogę na nogę gdzie  krew ma trudności z przepływem.  Dlatego,  podczas pracy wstań i rozciągnij nogi, najlepiej udaj się na 15 minutowy spacer. Pozwól aby krążenie w nogach powróciło do naturalnego.  Pomóc może ci jeszcze sport. Codzienne odpowiednie ćwiczenia pozwolą zachować ci piękny wygląd nóg zewnętrznie jak wewnętrznie. Jazda na rowerze, bieg czy taniec poprawiają krążenie i elastyczność skóry. Kiedy czujesz, ze Twoje nogi są bardzo ciężkie po całym dniu pracy, podnieś je do góry oprzyj o ścianę albo podłuż kilak poduszek. Ułatwisz tak spływ krwi do serca.

O nogi musisz zadbać także od środka. Dieta wzbogacona o witaminy i mikroelementy  pomoże cieszyć się nam pięknymi nogami. Nadwaga może być przyczyną opuchnięcia nóg i chorób z krążeniem, które powodują żylaki.  Ryby, warzywa i owoce pozwalają spalać tłuszcze, dodatkowo wspomagają w odbudowie komórek i poprawiają elastyczność skóry. Należy też systematycznie dostarczać naszemu organizmowi płynów. Minimalnie półtora litra wody dziennie, dzięki temu pozbędziemy się wszystkich toksyn z organizmu.

Nogi nie lubią gorącego powietrza tym bardziej częstego opalania. Staraj się unikać solarium i sauny, a wieczorem zapewnij nogom 2 minutowy zimny prysznic.  Jeżeli golisz nogi, opłucz je najpierw wodą aby skóra byłą miękka – gol zawsze pod włos . Następnie nanieść na nie  balsam ujędrniający albo odżywczy. Mile widziana jest oliwka dla niemowląt ( szczególnie dla osób z suchą skórą). Jeżeli nie lubisz golić nóg  polecamy zabiegi u kosmetyczki. Depilacja laserowa Poznań to hit ostatnich miesięcy, ze względu na szybkość wykonywanej czynności i bardzo długi okres gładkości nóg.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.