Do naszych zachodnich sąsiadów wielu z nas jeździ w celach zarobkowych lub służbowo, czasem na narty, ale dość rzadko po prostu turystycznie, aby pozwiedzać miasta, poznać skarby poszczególnych regionów, wypocząć. To duża strata, jeśli bowiem przymknąć oko na trudne momenty łączącej nas historii, odwiedziny w Niemczech mogą należeć do najciekawszych sposobów na przyjemny urlop, który pozostawi niezapomniane wrażenia. W tym kraju nie brakuje atrakcji zwłaszcza dla pasjonatów pieszych wycieczek, zwiedzania zabytkowych miast, uzdrowisk oraz dla melomanów.

Bezcenne zabytki przyciągają turystów zwłaszcza do leżącego na południu Niemiec Monachium. To stolica Bawarii – największego i najbardziej katolickiego kraju związkowego Niemiec. Tanie loty Monachium są łatwe do wyszukania, nie brakuje bardzo korzystnych ofert i promocji, często bilety lotnicze do niemieckich miast są tańsze od biletów kolejowych, warto wiec rozważyć ten środek transportu na miejsce. W Monachium nie brak atrakcji dla zwiedzających, od licznych zabytkowych kościołów i kamienic po muzea, galerie i malownicze parki. To bardzo bezpieczne i czyste miasto, zamieszkane głównie przez dość zamożnych i bardzo przywiązanych do tradycji Niemców. To właśnie na ulicach Monachium można spotkać nieraz osoby w tradycyjnych strojach ludowych. Poza licznymi zabytkowymi budynkami i gmachem warto tam zwiedzić największy europejski park

Wiele obiektów w mieście przypomina o wielkich niepokojach z historii Europy, od wojen napoleońskich po światowe. Niestety z tych zawirowań miasto nie wyszło bez szwanku, zwłaszcza na początku XX wieku zostało w dużej części zniszczone. Po latach odbudowy ucierpiało ponownie w 1972r. gdy gospodarzem Olimpiady, podczas której w zamachu terrorystycznym zginęli izraelscy sportowcy. Mieszkańcy Monachium starają się za wszelką cenę odbudować pozytywny wizerunek miasta i z sympatią oraz uprzejmością goszczą przyjezdnych.

Kogo nie kusi wycieczka na południe Niemiec, ten może udać się na północ i zwiedzić położoną nad morzem Dolną Saksonię. Stolicą tego kraju związkowego jest Hanower – miasto z wielowiekową tradycją handlowo-przemysłową. Wyszukując tanie loty Hanower można znaleźć wiele okazyjnych niedrogich połączeń, zwłaszcza jeśli szuka się z wyprzedzeniem. Lotnisko w Hanowerze jest jednym z największych portów lotniczych w Niemczech, jak przystało na miasto założone jako ważny punkt na szlakach handlowych.
Niegdyś osobne królestwo, dziś kraj związkowy, który przyciąga turystów, biznesmenów i podróżnych  z całego świata. To propozycja przede wszystkim dla miłośników wielkomiejskiej atmosfery. Współczesny Hanower jest miastem-organizatorem międzynarodowych targów przemysłowych i największych targów IT na świecie, był także gospodarzem Światowej Wystawy EXPO 2000. Wypoczywający tu turyści mogą wybrać z bogatej oferty wydarzeń kulturalnych, od koncertów operowych po przedstawienia teatralne. Warto zwiedzić Nowy Ratusz z jego słynną krzywą windą, pospacerować nad sztucznym jeziorem Maschsee, wybrać się na zakupy do pasażu handlowego w pięknym budynku Dworca Głównego, zrelaksować się w ogrodach Herrenhaauser lub zwiedzić zabytki architektury sakralnej.

Niemcy to nie tylko Berlin i Frankfurt, to piękny kraj z bogatą ofertą turystyczną na każdą kieszeń i w niewielkiej odległości. Zamiast podróżować daleko, warto zwiedzić kraj naszych sąsiadów, każde miasto niemieckie ma do zaoferowania coś innego, każde jest wyjątkowe i opowiada przyjezdnym inną historię.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika