W zaledwie kilka lat Polacy stali się prawdziwymi obywatelami Europy. Zaczęliśmy wyjeżdżać we wszystkie miejsce naszej kuli ziemskiej. Powoli wzrasta też nasza znajomość języków obcych, coraz łatwiej radzimy sobie z posługiwaniem się językiem Angielskim, Niemieckim.

Nie mniej, sformalizowane podejście agend rządowych, mowa tutaj głównie o urzędach pracy, urzędach miejskich i wojewódzkich nie pozwala na załatwianie większości spraw przez petentów w języku obcym. Zwłaszcza sprawy formalne, wymagające formy drukowanej, muszą być przedłożone w formie pisemnej w języku ojczystym. Nie dotyczy to jedynie Polski, ale także wielu innych krajów jak np. Anglia bądź Irlandia. Wyjątkiem są kraje skandynawskie, które jako oficjalny język traktują również angielski.

Polacy, mimo że urzędnicy państwowi mówią na poziomie B2 nadal muszą zlecać tłumaczenia przysięgłe w Szczecinie aby załatwić swoje sprawy. Wydaje się to być racjonalne, gdyż pieczęć sądowa jest gwarantem poprawnego tłumaczenia i przekładu w przypadku translatoryki symultanicznej lub konsekutywnej. Czy rząd zamierza poczynić jakieś kroki aby zmienić obecny status quo? Wydaje się to być wątpliwe, światowe standardy zdecydowanie obstają za pozostawieniem obecnego stanu rzeczy takim jaki jest.

Tłumacze przysięgli to zawód wykonywany przez wybitnych specjalistów w swojej dziedzinie, którzy po prostu… wiedzą co robią. Strony rządowe, w tym np Ministerstwo Gospodarki promuje taką działalność, zwłaszcza że jest to także oferta dla wielu eksporterów usług za granicę. W końcu Polacy na wyspach i innych krajach są świetnym targetem dla prowadzących biura tłumaczeń i specjalizujących się w zawodzie tłumaczeniowym.

 

O autorze

Tłumaczenia przysięgłe języka angielskiego w szczecinie

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika