Domy Kanadyjskie dlatego że mają prostą budowę i są funkcjonalne są coraz częściej wykorzystywane we współczesnym budownictwie. Co jest interesujące, dzieje się tak nie tylko u naszych bogatszych sąsiadów oraz w Skandynawii, ale również na naszym własnym podwórku. Nawet w Warszawie coraz częściej można zobaczyć charakterystyczne domy i bloki. Dlatego właśnie w tym wpisie chciałabym opisać dokładniej jak wygląda aktualna sytuacja w samej Warszawie.

Domy Kanadyjskie zaczęły pojawiać się tutaj stosunkowo niedawno. Zaczęło się od mniej więcej dwóch, trzech lat temu kiedy to można było spotkać się z pierwszą budowlą tego typu. Wcześniej nie było można zobaczyć w Warszawie domów kanadyjskich. Bardzo ciekawe jest to, dlaczego właściwie znalazły się one w tym mieście. Historia jest dosyć prosta. Zorganizowano bowiem konkurs, w którym studenci różnych uczelni mieli dokładnie opisać jaki rodzaj budownictwa jest ich zdaniem najlepszy. Zaś do tego jeszcze należało dodać własny projekt.

domki kanadyjskieAutor najlepszej pracy nie tylko dostawał stypendium, ale do tego jeszcze mógł sprawić, aby jego projekt został wprowadzony w życie. Tak też się w tym przypadku stało i do niedawna Warszawa mogła nosić miano jedynego miasta w kraju, w którym postawiono pierwszy dom Kanadyjski. Oczywiście domy Kanadyjskie teraz można znaleźć również w innych częściach naszego kraju. Zaliczają się do nich między innymi Kraków, Wrocław, Gdańsk a także dużo mniej istotne miejsca, malutkie miejscowości i mieściny jak chociażby Płock i Zamość oraz różnego rodzaju wsie, których nazwy raczej nic nie powiedzą przeciętnemu Polakowi.

Jak zaś wyglądają domy Kanadyjskie w stolicy kraju i ile dokładnie ich się tam znajduje? Jeśli chodzi o dokładną liczbę, to zmienia się ona z miesiąca na miesiąc. Według oficjalnych danych na dzień dzisiejszy jest ich tu około 150. Znajdują się one na obrzeżach miasta i chociaż nie są zbudowane z drewna cechują się bardzo delikatną konstrukcją. Bardzo często osoby nie znające się na budownictwie zastanawiają się, jak tak naprawdę mocne i trwałe one są i czy będą w stanie przetrwać zimę.

Domy Kanadyjskie występują w Warszawie w całkiem dużych ilościach a do tego pojawiają się wciąż nowe. Z pewnością jest do fakt pozytywny dla rozwoju miasta. Oznacza to, że architekci i inżynierowie wreszcie otworzyli się na nowe metody budownictwa co bardzo dobrze świadczy na przyszłość. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że tendencja ta się utrzyma.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika