http://www.kulturaprojektowania.pl

http://www.kulturaprojektowania.pl

Przy aranżacjach dużych przestrzeni biurowych lub chęci oddzielenia jednych funkcji pomieszczenia od drugich często stosuje się różne rozwiązania. Można użyć zabudowy ścianek z gips kartonu, ale tego typu rozwiązanie wiąże się zazwyczaj z nieczystością wynikająca z obróbki materiału.

Innym pomysłem na wygrodzenie przestrzeni we wnętrzu są modułowe ścianki przesuwne. Przy ich pomocy możemy w razie potrzeby złożyć lub częściowo schować naszą ściankę. Projektowanie wnętrz w Kołobrzegu obfituje w dużą ilość zieleni, którą również można wykorzystać do podziału dużych pomieszczeń typu open space. Projektuje je się zazwyczaj w dużych donicach wewnętrznych, które oprócz funkcji oddzielania, co można sobie wyobrazić w bardzo prosty sposób, wprowadzają też mikroklimat w naszym pomieszczeniu.

Dla ułatwienia obsługi i konieczności pamiętania o regularnym podlewaniu, producenci donic opracowali dość ciekawe i sprytne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli pamiętać o podlewaniu, a kwiaty lub inne rośliny nam nie uschną. System polega na specjalnie ułożonych warstwach na dnie donicy, po to aby korzenie mogły pobierać tyle wody ile w aktualnym czasie potrzebują.

Na dnie jest również zainstalowany często czujnik,który gdy wody zaczyna powoli brakować, informuje nas za pomocą diod świetlnych zmontowanych w obudowie donicy. Najpopularniejsze kolory to biel i grafit, ale zdarzają się też brązy i beże. Chyba rzadko kto mógł się spodziewać, że zwykłe donice mogą w przyszłości być tak rozbudowane poprzez wprowadzenie do nich elektroniki.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika