W dzisiejszych czasach stawia się na ekologię. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się też zabawki drewniane. Są one wykonywane z najwyższej jakości drewna. Są to najczęściej klocki, układanki, puzzle oraz wiele innych. Cieszą się one wyjątkowym uznaniem, ponieważ są bezpieczne i nie szkodzą dzieciom. Produkowane są też zabawki drewniane, które są przeznaczone dla całej rodziny. Są to na przykład chińskie klocki drewniane, z których układamy wieżę, wyciągając poszczególne elementy z jej podstawy. Cała zabawa polega na tym aby ułożyć wieżę, tak aby była stabilna i nie rozburzała się. Jest to gra dla całej rodziny, dostarcza wielu godzin fantastycznej zabawy wśród bliskich.

Zabawki drewniane do niedawna nie cieszyły się zbyt wielkim zainteresowaniem a to dlatego, że przyćmiły je zabawki mechaniczne, plastikowe, bardziej nowoczesne i innowacyjne. Niestety marketing działa w ten sposób, że najmłodsi często nie zdają sobie sprawy ile zabawki drewniane mogą dostarczyć radości. Dzięki klockom drewnianym dzieci mogą budować mur obronny i bawić się w wojnę, mogą robić zawody na najwyższą wieżę. Jest szereg możliwości ich wykorzystania.

Puzzle drewniane są to układanki dzięki którym najmłodsi mogą rozwijać swoja wyobraźnie, uczyć się dopasowywania kształtów do siebie. Poza tym dziecko poznaje nowe kolory, nowe barwy. Rozwija się przy tym, bo nieświadomie jego szare komórki pobudzane są do działania. Takich możliwości nie dają na przykład lalki Barbie i inne tego typu zabawki. Zabawki drewniane nie mają małych elementów, dzięki czemu nie zagrażają bezpieczeństwu naszych pociech. Nie ma ryzyka, że dziecko taki element połknie i się nim zadławi.

Każda drewniana zabawka zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży przechodzi szereg badań pod kątem bezpieczeństwa. Dlatego powinniśmy na to zwracać uwagę  jakie zabawki kupujemy naszym dzieciom. Muszą one nie tylko ładnie wyglądać, poza tym muszą być bezpieczne a także sprawiać radość z zabawy. Dobrze jakby miały walory edukacyjne i wpływały na ich wyobraźnie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika