Od czasu do czasu trzeba kupić do naszego domu nowy sprzęt elektroniczny, albo przeprowadzić niewielki remont, a to wiąże się często z dużymi nakładami pieniężnymi. Dlatego zanim wydamy kilka tysięcy złotych na zakupy warto sprawdzić kilka bardzo ważnych rzeczy.

 

Jakość

Zanim kupimy  lodówkę firmy X, albo zamówimy stolarkę okienną w firmie Y, należy dokładnie przejrzeć opinie na ich temat. Można zapytać o zdanie najbliższych albo przeczytać co piszą o nich internauci. To bardzo ważne, abyśmy byli pewni, że  kupujemy sprzęt, który będzie nam odpowiadał.

 

Cena

Decydując się na zakup wybranego towaru lub usługi warto zapoznać się z ofertą cenową jaką proponują różna firmy. Należy także zwrócić uwagę na cennik oferowany przez sklepy internetowe, ponieważ bardzo często robiąc zakupy w sieci udaje się sporo zaoszczędzić.

 

Gwarancja

Ponieważ sprzęt AGD i RTV bądź też usługi remontowe lub inne to spory wydatek warto sprawdzić czy wybrany towar lub usługa objęte są gwarancją. Bardzo istotną rzeczą jest również dostępność do serwisu gwarancyjnego. Trzeba pamiętać, że o ile dostęp do zakładów naprawiających różnego typu urządzenia elektroniczne jest dość łatwy, o tyle np. serwis pogwarancyjny stolarki okiennej czy usług budowlanych może okazać się nieosiągalny.

 

Usługi dodatkowe

W momencie kiedy podejmujemy decyzję o zakupie drogiego sprzętu należy również dowiedzieć się czy w cenę jego wliczone są dodatkowe usługi. Niekiedy warto wydać dodatkowe kilkadziesiąt złotych np. na przedłużenie okresu gwarancji na kolejne dwa czy trzy lata. Przy kupnie produktów o dużych gabarytach przydatną usługą, o którą warto zapytać jest dowóz do domu oraz wniesienie sprzętu do mieszkania. Czasami do tego dołączona jest także usługa zapewniająca odbiór starego sprzętu. To jednak nie wszystko co może kryć się pod wyższą ceną zakupionego produktu. Zdarza się bowiem, że w cenę jest wliczony także montaż, bądź też kupując wybrany sprzęt można otrzymać dużą zniżkę na jego zamontowanie.

 

Jak można zauważyć warto dokładnie przejrzeć ofertę poszczególnych sprzedawców i usługodawców, ponieważ może okazać się, że do niskiej ceny sprzętu trzeba będzie sporo dopłacić w związku z krótką gwarancją, problemem z serwisowaniem albo montażem sprzętu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika