Szybka pożyczkaPrzy zaciąganiu kolejnych chwilówek łatwo jest popaść w pętlę finansową, nie wspominając już o zszarganych nerwach, kiedy co 30 dni przychodzi termin spłaty kilku pożyczek. Może i na małe kwoty, ale kiedy się je zbierze w całość, uzbiera się pokaźna sumka, a przecież osoby, które korzystają z oferty, jaką jest Kredyt SMS, zapewne nie śmierdzą groszem.

 

 

 

Jak więc poradzić sobie z zadłużeniem wynikającym z zaciągania kredytów chwilówek?

  1. Chyba w tym miejscu nie powiem nic odkrywczego, ale najłatwiej poprosić o pomoc rodzinę. Pożyczka udzielona przez bliskie osoby, jeśli dobrze dogadana, nie musi być spłacona w całości w pierwszym terminie, mamy też pewność, że za opóźnienie w spłacie nikt nie naśle na nas komornika. Warto o tym pamiętać, ponieważ taki sposób rozwiązania problemu, po pierwsze zaoszczędzi nam wielu nerwów, po drugie pozwoli stanąć na nogi.
  2. Istnieją firmy, które zająć mogą się konsolidacją takich chwilówek. O ile banki zapewne nie wchodzą w grę (kliencie szybkich kredytów raczej zdecydowali się na nie z powodu odmowy banku), o tyle istnieją instytucje pozabankowe, które po dostarczeniu oświadczenia o dochodach oraz umów pożyczek mogą spłacić je w całości, dzięki czemu możemy późniejszej spłaty należności dokonywać w mniejszych i wygodniejszych ratach, ale przez dłuższy czas.
  1. Nie należy zapominać o podstawowej rzeczy, jeśli chodzi o spłacie zadłużenia – o źródle dochodu. Na wielu portalach znaleźć można oferty prac dorywczych, na dzień, dwa, tydzień. To świetne źródło dodatkowego dochodu. Być może zarobki z tego typu prac nie są kosmiczne, ale pamiętajmy, że kwoty poszczególnych kredytów udzielanych przez sms też nie są wygórowane, dlatego zyski z tego typu działalności przeznaczyć możemy jedynie na spłatę wcześniejszej pożyczki.
  2. Dla osób ze złą historią kredytową, polecić możemy jeszcze pożyczki skocznościowe. To ciekawe rozwiązanie polega na tym, że zbieramy kilka osób do sfinansowania naszej pożyczki. To rozwiązanie dobre jest dla osób, które nie otrzymały pomocy z banku czy innych instytucji pozabankowych, ponieważ tutaj decyzję o pożyczce podejmuje sam, potencjalny pożyczkodawca, opierając się jedynie na tym, co sami napiszemy w ogłoszeniu. Tutaj popisać swoimi zdolnościami mogą osoby z ogromnym darem przekonywania, ale bardzo mocno podkreślić należy, że trzeba w takich sprawach zachować uczciwość. Opiszmy dokładnie naszą sprawę, bo skoro znajdą się osoby, które nam zaufają i powierzą swoje pieniądze (one też ryzykują), winniśmy im równie uczciwe i rzetelne podejście.  Kredyty takie znaleźć można choćby na portalu Kokos.

Czego nie robić?

Szukając rozwiązania swoich problemów finansowych przestrzec pragniemy tylko przed jedną rzeczą – zaciąganiem nowych zobowiązań szybkich kredytów sms, na poczet spłaty drugich. Szukajmy zwykłych pożyczek, innych źródeł finansowania, ale nic dobrego nie przyjdzie z zaciągania większych zobowiązań, na spłatę mniejszych, ponieważ w przypadku chwilówek, za 30 dni znów odnowi się problem spłaty zadłużenia, ale tym razem już większego.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.