Reportaż ślubny – oto kilka jego cech

Reportaż ślubnyObecnie reportaż ślubny musi znajdować się w ofercie każdego profesjonalnego fotografa ślubnego. Nie jest istotne, że fotograf ma taką ofertę w swoim pakiecie, ale co ona obejmuje. Równie istotne jest by fotograf ślubny wiedział, na co zwrócić uwagę w czasie ślubu i wesela. Chodzi o to by oddać emocje obecne w danym momencie. Nie jest to strasznie trudne zadanie, ale wymaga sporo wprawy i doświadczenia, by nie przegapić najważniejszych wydarzeń. Jeżeli zostanie dobrze wykonane, zarówno Para Młoda jak i wszyscy uczestnicy wesela chętnie będą wracali do tych zdjęć.

Najważniejsze elementy, jakie powinien zawierać reportaż ślubny to:

Przygotowania Panny Młodej, ewentualnie Pana Młodego. Wizyta u fryzjera, makijażystki.

Przyjazd Pana Młodego do Pani Młodej

Ubieranie Panny Młodej w suknię oraz zdjęcia detali ślubnych

Błogosławieństwo Pary Młodej przez rodziców,

Wyjazd do kościoła/Urzędu Stanu Cywilnego,

Ceremonia zaślubin,

Przyjazd na miejsce wesela,

Rytuał rzucania kieliszkami

Podziękowania dla rodziców

Zdjęcia tortu weselnego

Wesele (w tym obowiązkowo pierwszy taniec, tort i oczepiny),

– zdjęcia plenerowe/w studio lub w naturze

W profesjonalnym reportażu ślubnym muszą znaleźć się powyższe elementy.

Reportaż ślubny daje możliwość Parze Młodej jak i pozostałym gościom powrotu do tych pięknych chwil. Dlatego też, aby spełniał swoje zadanie należy w odpowiedni sposób dobrać do niego zdjęcia. Podstawą zasadą w czasie selekcji zdjęć jest poznanie charakterów i gustów Pary Młodej. Najlepiej do tego celu służy pokazanie wcześniejszych reportaży ślubnych i poznać opinie na ich temat. Zabiera to trochę czasu al. Dzięki temu rezultat będzie bardziej satysfakcjonujący dla obu stron. Para Młoda będzie zadowolona ze zdjęć, a fotograf będzie przez nich polecany na inne wydarzenia.

Reportaż ślubny to integralna część fotografii ślubnej. Jest trudny z kilku powodów. Wymaga dobrego sprzętu fotograficznego, którym można robić zdjęcia w różnych warunkach pogodowych. Ponadto wymaga sporo doświadczenia i wiedzy, co należy fotografować. Warto, więc wybrać fotografa, co, do którego będziemy mieli pewność, że zrobi to właściwie.

 

sandra i kuba robią zdjęcia 🙂

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika