Probiotyki i bioflawonoidy to pojawiające się w codziennych artykułach spożywczych składniki, które trzymają ludzki organizm w dobrej formie. Na równi zdrowe jest także przyswajanie ich w postaci ekstraktów w dodatkach do diety. Natura sama chętnie dostarcza ludziom wszystkich istotnych do zdrowego stylu życia substancji. Niestety zaopatrując się w modyfikowaną żywność nie zawsze zupełnie korzystamy z jej darów. Do tych niedocenianych składników zaliczamy bioflawonoidy i probiotyki.

Bioflawonoidy to związki chemiczne, które pojawiają się we florze i sprawiają, że mają kolory . W ciele człowieka uszczelniają ścianki komórek, przygotowując je dzięki temu na szkodliwe wpływy spoza organizmu. W związku z tym są godne polecenia dla ludzi, które narzekają na żylaki lub chorują na niską krzepliwość krwi. Posiadają skutki antynowotworowe oraz podaje się je przy niewydolności miażdżycy. Chronią zdrową wątrobę, ponieważ mają właściwości moczopędne.

Przeciętny mieszkaniec Polski największą ilość flawonoidów przyswaja w herbacie, cebuli , a także jabłkach. Mnóstwo znajduje się też w wytrawnym winie oraz ciemnej czekoladzie.Jednakże największa doza występuje w różnego rodzaju suplementach diety.

Kolejnym pospolicie występującym specyfikiem są probiotyki. To kultury bakterii albo drożdży, występujące głównie w produktach pochodzących z mleka, jak jogurt czy kefir. Pobudzają jelita do cięższej pracy oraz niwelują objawy braku tolerancji laktozy.Zaleca się ich przyjmowanie także w czasie spożywania antybiotyków.  Warto też zaopatrzyć się w błonnik.

Tak samo bioflawonoidy jak i probiotyki wpływają na ogólne polepszenie się ludzkiego samopoczucia. Chociaż występują w ekologicznych surowcach, dobrze przyjmować je również w suplementach diety. A to przez to, że w ogólnodostępnych w supermarketach wyrobach ich ilość jest nieznaczna i może nie nie potrafić zaopatrzyć wszystkich potrzeb ludzkiego ciała.


UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.