Pisząc gitara online naturalnie nie mam na myśli grania na gitarze online (przez np. internetowe komunikatory) z innymi internautami, ale jak nauczyć się grać na gitarze online, czyli wykorzystując internet.

To właśnie internet dokonał przełomu w nauce gry na gitarze. Gitara online to możliwość, która nie istniała jeszcze 20 lat temu – w internecie znajdziesz dużą ilość materiałów na praktycznie każdy temat – czasem darmowe, czasem płatne (te z wiadomych względów są mimo wszystko wartościowsze od darmowych).

W tym zwięzłym poście zaprezentuję Ci jak gitara online może wyglądać od praktycznej strony – czyli skąd się uczyć i jak to robić, aby mieć najlepsze efekty.

Czym jest gitara online i jak zacząć?

Jeśli zaczynasz grać na gitarze to na początku zainteresuj się podstawowymi chwytami (inaczej akordami).

W internecie znajdziesz bez problemu tabele chwytów. radzę sobie ją wydrukować. Samo zdobycie akordów nie wystarcza – potrzebujesz się ich nauczyć.

Zaprezentuję Ci teraz trzy-stopniowy proces, który pozwoli Ci bardzo szybko i dokładnie się ich nauczyć.

Tak więcpozostawmy teraz na chwilkę nasz główny temat, jakim jest gitara online i przejdźmy do szybkiego nauczenia się chwytów gitarowych.

W jaki sposób sprawnie opanować akordy?

Zdobyłeś już listę i co dalej?

Wybierz kilka akordów, których chcesz się nauczyć na początku. Niech ich będzie najlepiej trzy lub cztery. Jak nie wiesz które to polecam E, a, D, e.

Pierwszym krokiem jest nauczenie się każdego z nich osobno. Robisz to poprzez prosty proces:

1. łapiesz dany akord
2. sprawdzasz po kolei każdą strunę czy czysto brzmi – jeśli nie to poprawiasz
3. poprawiasz aż cały akord zabrzmi czysto
4. puszczasz akord
5. zaczynasz cały proces od początku

Stosując się do tych punktów bardzo szybko opanujesz poszczególne akordy. Pamiętaj, że nie ma tutaj teraz znaczenia prędkość, ale precyzja. To ćwiczenie z tego powodu, że skupia się w danym momencie na jednym akordzie i zagraniu go precyzyjnie, szybko da efekty.

Nim przejdziemy do tematu gitara online to pozwól, że pokażę Ci kolejny krok.

Polega on na tym co poprzedni tylko różni się jednym szczegółem – zamiast puszczać akord i łapać ponownie ten sam chwyt, to łapiesz od razu nastepny.

W ten sposób uczysz się dokładnie zmieniać między sobą chwyty co jest zasadnicze w graniu piosenek.

Na samym końcu musimy zająć się prędkością. Teraz łapiesz akord bez sprawdzania kolejnych strun. Nie przejmujesz się tym czy brzmią precyzyjnie czy nie (to było zadanie poprzednich ćwiczeń).

Po prostu łapiesz akord i od razu zmieniasz na nastepny i tak dalej. Nie zatrzymujesz się, nie zwalniasz. Gdy przez jakiś czas tak będziesz ćwiczyć, zobaczysz że Twoje palce zaczną przyspieszać i szybciej reagować i łapać akordy.

Małe podsumowanie

Dobrze, miał być temat gitara online, a w sumie mówiłem o chwytach. Mam nadzieję, że Ci się ta wiedza przyda i zastosujesz w praktyce.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.