Mamy najbardziej na świecie dbają o swoje dzieci. To ich skarby i oczka w głowie. Skupianie całej swojej uwagi na dziecku w przypadku ubioru malucha kończy się często przegrzaniem dziecka, i nierzadko przeziębieniem. Jak unikać takich sytuacji? Jak nie przedobrzyć w kwestii stroju dziecięcego?

Ubiór dziecka zależy od pory roku. Istnieje sprawdzona zasada, że niemowlęta ubieramy zawsze o warstwę grubiej niż siebie samych. Sprawdza się także reguła ubioru na tak zwaną cebulkę. Lepiej założyć niemowlakowi kilka cienkich warstw ubranek niż jedno grube ubranko. Ubieranie warstwowe gwarantuje, że ciepło będzie wolniej uciekać spod kolejnych warstw odzieży. Zimą warto zaopatrzyć się w ubrania dla dzieci podszyte polarem, na przykład kombinezon zimowy wypełniony watoliną i wyściełany tkaniną polarową na całości.

dresy dla dzieci, dresy dziecięce

Będzie to podstawa zimowego stroju wyjściowego maluszka. Pod spód zakładamy kilka warstw cieńszych ubranek zaczynając od body lub koszulki niemowlęcej, dodając rajstopki, spodnie oraz bluzę lub sweterek. Całość uwieńczy ocieplana czapka dziecięca koniecznie zasłaniająca czoło i kark dziecka. Głowa, ręce i stopy niemowlęcia to miejsca, które są najbardziej narażone na utratę ciepła, dlatego trzeba je dodatkowo chronić przed mrozem. Często kombinezony zimowe zaopatrzone są w buty oraz rękawice wykonane z podobnej tkaniny co kombinezon. Jeśli kombinezon nie posiada dodatkowo tych artykułów, będziemy musieli się w nie zaopatrzyć osobno.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wiosną. Przyroda budzi się do życia i pojawiają się pierwsze jeszcze nieśmiało cieplejsze dni. Często pochopnie rozbieramy wtedy maluchy narażając na wychłodzenie. W cieplejsze wiosenne dni możemy założyć dziecku cieńszą kurtkę i czapkę, ale lepiej nie pozbawiać go okrycia wierzchniego zbyt szybko bo spocony maluch może dość szybko się przeziębić. Kurtka przejściowa może być podszyta polarem, ale już pozbawiona zimowej podszewki z watoliny. Zamiast grubego szalika można ochronić szyję i kark niemowlęcia chustką.

Kompletując strój dziecka trzeba dostosować go do temperatury panującej na zewnątrz i zachować rozsądek podczas ubierania malucha.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika