Kiedy przed rodzicami stoi wizja pierwszego porodu, często czują się zagubieni i nie wiedzą do końca co zabrać ze sobą w torbie do szpitala. Wiele informacji czerpią od koleżanek w ciąży, czy też ze szkoły rodzenia. Często są to sprzeczne informacje.

Do szpitala przyszła mama powinna zabrać rzeczy absolutnie niezbedne na czas jej pobytu w szpitalu. Noworodek będzie potrzebował ciuszków na zmianę takich jak body kopertowe dla noworodka, śpioszki oraz pajacyk. Przydadzą się też łapki dla noworodka, dzięki którym maluch nie podrapie sobie delikatnej buzi. Nie obędzie się też bez pieluszek jednorazowych.

Mama będzie potrzebowała koszuli do spania i karmienia, szlafroka, a także niezbędne będą jednorazowe majtki poporodowe z fizeliny. Warto zabrać ze sobą coś do picia, jedzenia i czytania bo oczekiwanie na poród może trwać długie godziny.

Nie zapomnijmy o ubraniach wierzchnich potrzebnych na samo wyjście ze szpitala. W zależności od pory roku warto dla maluszka zabrać kombinezon, czapkę czy ciepły pajacyk.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.