Istnieje dwanaście głównych powodów, dlaczego firmy ponoszą porażkę przy wdrażaniu systemu ERP.

  1. Brak zaangażowania kadry menadżerskiej, przerzucanie odpowiedzialności na kierowników niższego szczebla.
  2. Błędnie zdefiniowane wymagania. Badania wykazały, że niewłaściwe określenie wymagań funkcjonalnych stanowi prawie 60% niepowodzeń we wdrożeniach systemu ERP.
  3. Nieodpowiedni dobór pakietów ERP Niewłaściwy wybór pakietów występuje, gdy firma ma niedostatecznie zdefiniowane wymagania funkcjonalne.
  4. Niewystarczające zasoby Firmy działają na własną niekorzyść, wykonując wszystko na podstawie godzinach nadliczbowych, godziny pracy sięgają 150%. Takie podejście może być „pocałunkiem śmierci” dla programu. Raz po raz możemy spotkać ten błąd w implementacji ERP.
  5. Odporność na zmiany Brak metody zarządzania zmianą w ramach projektu może zawalić całość wdrożenia. Opór wobec zmian jest dość często spowodowany min.: Brakiem zaangażowania ze strony osób odpowiedzialnych za współpracę -Niewłaściwa komunikacja -Brakiem wsparcia kadry kierwniczej.
  6. Błędne obliczenie czasu i nakładu pracy Inną przyczyną niepowodzenia wdrożenie systemu ERP jest błędne obliczenie czasu i nakładu potrzebnego do realizacji projektu.
  7. Systemy informatyczne z nieprzystosowanymi modułami biznesowymi Jedną z głównych przyczyn niepowodzenia wdrożenia systemu ERP jest nieprzystosowanie aplikacji z procesami biznesowymi firmy. Ten czynnik powoduje utratę wydajności i czasu.
  8. Nierealne oczekiwania korzyści i zwrotu z inwestycji.
  9. Niewłaściwe Szkolenie i edukacja Szkolenia są niezwykle ważne, ponieważ większość pracowników musi opanować nowych interfejsów oprogramowania i procesów biznesowych, które wpływają na funkcjonowanie firmy.
  10. Nieodpowiednie Zarządzanie Dużym błędem jest skrót zdarzeń krytycznych w planie projektu, takich jak czas na dokumentację, określenie na nowo i integracji procesów.
  11. Niewłaściwa komunikacja Jedną z przyczyn niepowodzenia we wdrożeniach systemu ERP jest słaba komunikacja w ramach projektów .
  12. Nierozważne cięcia kosztów.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.