Każdy z nas musi czasem wykonać fotografię do dokumentów takich jak np. prawo jazdy, dyplom, paszport, dowód czy też CV. Do sesji fotograficznej warto się odpowiednio przygotować, by za parę lat z uśmiechem oglądać swój wizerunek np. w dowodzie zamiast chować zdjęcia w szufladzie.

O naszym wyglądzie decyduje kilka czynników: makijaż, fryzura i strój. Nie warto ślepo podążać za modą, wybierając np. krzykliwe cienie do powiek czy odważną fryzurę. Bo przecież to, co modne dziś, niekoniecznie takie będzie za parę lat, a dokumenty służą nam zwykle dość długo i moda nie ma tu większego znaczenia. Dlatego i przy wyborze stroju do zdjęcia warto postawić na klasykę, która zawsze wygląda dobrze. Niezwykle ważne są także biżuteria i dodatki. O czym warto pamiętać, gdy chcemy je włożyć do zdjęcia?

Warto trzymać się dwóch podstawowych zasad. Pierwsza mówi: mniej znaczy więcej. Trzymając się jej, wybierzmy delikatne kolczyki, ewentualnie w komplecie z łańcuszkiem. Jeśli korci nas, żeby założyć bogatszy naszyjnik czy korale, to połączmy je z klasyczną białą bluzką, ale raczej nie zakładajmy do kompletu kolczyków. Dlaczego?

O tym mówi druga generalna zasada: dążymy do „biznesowego” stylu. Ponieważ taki najlepiej sprawdzi się w przypadku fotografii do dokumentów. W myśli tej zasady, pamiętajmy – mamy wyglądać naturalnie i profesjonalnie, a nie wieczorowo! I rada na koniec: jeśli mamy długą szyję, to zamiast biżuterii możemy zamotać kolorową cieniutką apaszkę, która troszkę ożywi sztywny, biznesowy wizerunek.xc

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika