W przypadku gdy postanowiliśmy (często ze względu na niższe koszty) zakupić perfumy w innym miejscu niż sprawdzona drogeria warto zastanowić się jak zminimalizować ryzyko aby nasz zakup nie okazał się zwykłą podróbką. Podrobione perfumy możemy znaleźć w ogromnych ilościach na bazarach, targowiskach, w internecie czy nawet w małych drogeriach stacjonarnych.

Na pierwszy rzut oka podrabiane perfumy mogą wyglądać identycznie jak ich oryginalne odpowiedniki jednakże mogą spowodować duży uszczerbek zarówno dla twojego portfela jak i zdrowia. W niektórych podróbkach perfum, badanych w laboratoriach, odnalezione zostały szkodliwe substancje chemiczne, które w reakcji z twoją skórą mogą powodować stan zapalny. Nawet jeśli takie perfumy nie spowodują żadnej niepożądanej reakcji twojej skóry to zazwyczaj nie pachną ładnie, zmuszając cię po kilku próbach użycia do wyrzucenia ich do kosza. Artykuł ten przybliży nam właśnie tę problematykę i pozwoli nam łatwiej odróżniać oryginalne perfumy od ich podróbek.

* Dokładnie sprawdź oryginał

Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić aby uchronić się przed podróbkami to zapoznać się z oryginalnym produktem. Jeśli jest to możliwe to odwiedź sprawdzoną, dobrej jakości drogerię i dokładnie przeegzaminuj pożądane przez ciebie perfumy. Weź do ręki zarówno butelkę jak i opakowanie i zwróć uwagę na zawarte w nich szczegóły. Rozpyl odrobinę na nadgarstku i zapoznaj się z ich zapachem. Jeśli jest to możliwe zrób kilka zdjęć np. swoim telefonem, samej buteleczki i opakowania. Upewnij się, że dokładnie znasz kolor perfum oraz zrób zdjęcia małym szczegółom umieszczonym na butelce i opakowaniu. W szczególności zwróć uwagę na kod kreskowy ponieważ to jest jedna z tych rzeczy, która często nie jest dokładnie podrabiana.

* Porównaj z oryginałem.

Sprawdzając produkt przed zakupem, najpierw zadaj sobie pytanie, czy te perfumy wyglądają jak wysokiej jakości produkt wyprodukowany przez renomowanego producenta. Ciężar butelki, jakość opakowywania, klarowność tekstu i obrazków na opakowaniu powinny być identyczne jak w sprawdzanym wcześniej oryginale. Podrobione produkty charakteryzują się w szczególności niestarannym opakowaniem. Często widoczny jest nadmiar kleju na opakowaniu, zbyt luźny celofan a także błędy w pisowni. Należy również uważać na sformułowania w stylu „oryginalnie zapakowane”, co sprytnie może wykluczyć oryginalność samego produktu znajdującego się w środku.

* Otworzyć opakowanie.

Często nieuczciwi sprzedawcy dla zmylenia klientów umieszczają na swoich półkach testery oryginalnych perfum. Należy więc przed opuszczeniem sklepu otworzyć zakupione perfumy i porównać je z tym co przed momentem ci pokazano.
Bardzo ważne jest abyś znał realną wartość zakupowanej perfumy. Bądź w tym wypadku realistą. Cena powinna być adekwatna do marki, którą kupujemy oraz pojemności flakonu. Gdy usłyszysz od sprzedawcy znacznie niższą cenę zachowaj szczególną ostrożność. Cena perfum nie może być 50% tańsza od ceny podanej w drogerii nawet jeśli sprzedawca podaje jako źródło strefę wolnocłową na granicy.

* Zakup w Internecie

Ponieważ zakupując perfumy przez internet nie możemy zastosować tych wszystkich środków ostrożności podanych powyżej musimy więc bardzo dokładnie sprawdzić wiarygodność sprzedawcy. Perfumerie internetowe, które podają dokładne informacje o firmie, np. regon, nip, umożliwiają kontakt telefoniczny oraz mailowy są wiarygodnym miejscem na zakupy. Utrudnienia w znalezieniu powyższych informacji mogą podważać wiarygodność sprzedawcy. Przy zakupach perfum pamiętajmy jednak, że w niektórych sytuacjach jest naprawdę trudno rozszyfrować ich pochodzenie, dlatego jeżeli decydujemy się na zakup przez Internet, kupujmy je w sprawdzonych, wiarygodnych perfumeriach, a nie serwisach aukcyjnych, gdzie istnieje wysokie ryzyko, że zakupione przez nas perfumy okażą się podróbką.

O autorze

Na co dzień pracuję w branży Moda i Uroda. Zajmuję się importem oraz sprzedażą zarówno hurtową jak i detaliczną biżuterii srebrnej. W swojej ofercie posiadamy również torebki i portfele skórzane firmy Paters oraz bogatą ofertę perfum i kosmetyków renomowanych firm. W 2011 roku uruchomiliśmy nasz pierwszy sklep internetowy http://www.silver-fashion.pl, zdobywając kolejne doświadczenie i rozszerzając obszar działania.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika