ogrodekNajpopularniejszym sposobem oświetlania ogrodu jest proste jednolite oświetlenie ogólne. Na szczęście dla wizerunku naszego ogrodu co raz częściej odchodzi się od tej pospolitej metody która tak naprawdę nic nie wnosi i stosuje się oświetlenie bardziej finezyjne tudzież artystyczne. Najciekawszym sposobem oświetlenia ogrodu jest iluminacja tak zwana punktowa. Polega to na podkreśleniu światłem fragmentów, które chcemy wyeksponować. Kiedy zapadnie zmrok, takie oświetlenie pomoże pokazać nam całkowicie nowe oblicze elementów naszego ogrodu.

Jeśli bardziej niż artyzm interesuje nas to, aby nasze dziecko dobrze się czuło w ogrodzie, zaleca się instalacje wielokolorowych żarówek, dzięki którym  w mig zieleniec przed domem zamieni się w różnobarwny plac zabaw. Innym sposobem oświetlania  naszego prywatnego parku jest iluminacja praktyczna, co wcale nie musi oznaczać wielkiego halogenu rzucającego jednolite światło na cały skwerek. Można to rozwiązać bardziej dekoracyjnie, mianowicie lampy ustawiamy wzdłuż alejek oraz przy schodach.

Pamiętajmy przy tym, że najważniejsze jest rzucenie światła na podłoże, lampy skierowane ku górze nie dość że oślepią spacerującego to jeszcze bardziej ukryją nierówności terenu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.