alkoholRyzyko prowadzenia samochodu po alkoholu wzrasta zarówno z ilością wypitego alkoholu, jego stężeniem we krwi, jak i częstością okazji do intensywnego picia. Z przeglądu stu dwunastu różnych badań wynika, że każde stężenie alkoholu we krwi (BAC) natychmiast upośledza umiejętności kierowcy.

Porównanie stężeń ilości alkoholu we krwi (BAC) kierowców biorących udział w w wypadkach i tych nie biorących w nich udziału dowiodło, że ryzyko śmierci w wypadku samochodowym dla kierowców obu płci, niezależnie od wieku, mających we krwi między 0,2 a 0,49 promila alkoholu wzrasta co najmniej trzykrotnie. Dla zawartości alkoholu we krwi między 0,5 a 0,79 promila, ryzyko to wzrasta co najmniej sześciokrotnie, a jedenastokrotnie dla stężenia alkoholu we krwi między 0,8 a 0,99 promila.

Istnieje też większe prawdopodobieństwo, że  w wypadku weźmie udział jedne pojazd, że skutki wydarzenia będą poważne lub śmiertelne, a jego uczestnicy młodsi. Nawet niewielka dawka spożytego alkoholu (20g) może mieć negatywny wpływ na umiejętności kierowcy, jeżeli nadto jest on niewyspany. Używanie alkoholu zwiększa zarówno prawdopodobieństwo znalezienia się w szpitalu na skutek obrażeń spowodowanych jazdą po alkoholu, jak i tego, że będą one poważniejsze niż gdyby kierowca nie pił.

O autorze

Specjalista od web-marketingu i SEO. Prywatnie interesuję się zakładami sportowymi, literaturą fantasy i grami RPG oraz karciankami.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.