Nietrafiony wybór miejsca wakacji to nie tylko stracone pieniądze i czas. To przede wszystkim niemiłe wspomnienia i poczucie rozczarowania na długo. Jak się uchronić przed nietrafnym wyborem?

Jeśli znamy już datę urlopu, warto spędzić go w miłym i ciekawym miejscu. Często znużeni jesteśmy wyjazdami wciąż w to samo miejsce. Jeśli zależy nam na spokoju i warunków do wypoczynku, warto wybrać mniejszą i mniej znaną miejscowość nad morzem. W ten sposób unikniemy tłumów turystów, z czego słynne są kurorty naszego polskiego wybrzeża. Warto znaleźć miejsce, które ma ciekawą historię i można tam przy okazji coś ciekawego obejrzeć. Ważne są również okolice miasteczka i ich walory turystyczne, które można by poznać.

Jeśli już nakreśliliśmy nadmorskie miasto, w którym chcielibyśmy spędzić swój czas, warto rozejrzeć się w sieci za miejscem do zakwaterowania. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukamy tanich prywatnych kwater i pokoi, pensjonatu, hotelu SPA.

 

 Ciekawą alternatywę dla drogich i zatłoczonych hoteli stanowią w ostatnio pensjonaty nad morzem.   Za niewygórowana stawkę można zarezerwować tam noclegi o standardzie hotelu i spokojnej, kameralnej atmosferze.

Jeśli już dany pensjonat zdobył nasze zainteresowanie, warto przyjrzeć się mu bliżej, zajrzeć na stronę internetową obiektu, sprawdzić jaki standard oferują tutejsze pokoje i apartamenty ,jak wygląda łazienka i zapytać się czy rezerwowany pokój będzie wyglądał tak samo jak w ofercie przedstawionej na stronie. Prócz wyglądu pokoi pensjonatu warto zwrócić uwagę na położenie i najbliższe sąsiedztwo. Obiekty położone przy ruchliwej drodze, centrum, promenadzie lub dyskotece są skazane na hałasy dochodzące z zewnątrz, niestety po godzinach ciszy nocnej.  Jeśli więc nie planujemy nocnych wypadów, warto wybrać pensjonat, który graniczy z lasem, polem lub nie ma bliskiego sąsiedztwa. Istotnym plusem jest również położenie blisko plaży, najlepiej z wygodnym zejściem bez schodów.

Przy pobycie dłuższym niż tydzień warto zwrócić uwagę, czy dany obiekt posiada ofertę na wczasy z wyżywieniem i jakie menu serwowane jest dla zakwaterowanych gości i w jakich godzinach.

Jeśli planujemy nasze wakacje na dłużej, warto również wiedzieć, czy w obiekcie znajduje się pralnia i prasowalnia i czy dany pokój jest sprzątany podczas naszego pobytu.

Ostatecznie warto zadzwonić i zapytać się o szczegóły oferty wczasów, sposób w jaki  będziemy potraktowani przez telefon może znaleźć odzwierciedlenie podczas naszego pobytu.  Zapytać, czy cena zawiera opłatę klimatyczną, Vat, parking i w jakich cenach są dodatkowe atrakcje, np. SPA, masaże.

Jeśli już wybraliśmy obiekt i pomyślnie zarezerwowaliśmy miejsce, nie pozostaje nam nic innego jak wyruszyć na wymarzone wakacje i wspaniale wykorzystać wakacje!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.