Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wczesne wstawanie z łóżka pociąga za sobą różne korzyści, ale ma problem z wprowadzeniem czynności wczesnego wstawania w życie. Wraz z dźwiękiem budzika pojawiają się kalkulacje na temat tego co się opłaca, a co nie,  albo przez głowę przechodzi myśl ,przecież wstanę za chwilkę” i w efekcie okazuje się, że ta ,,chwilka” trwa dwie-trzy godziny. Co zrobić, żeby wcześnie rano wstawać?

Włącz automatyzm działania

Zamiast rozważać każdego ranka czy warto wstawać czy nie po prostu wstań. Zadziałaj jak automat, nie odwlekaj momentu wstawania w nieskończoność. Gdy po przebudzeniu poczujesz, że cały czas jesteś senny spróbuj się rozbudzić- ubierz się, przemyj twarz zimną wodą, wypij poranną kawę, poćwicz itd.

Bądź wytrwały

Pamiętaj, że wczesne wstawanie z łóżka to proces, dlatego też nie zniechęcaj się jeśli po dwóch dniach wczesnego wstawania stwierdzisz, że to nie dla ciebie. Pomyśl, że wczesne wstawanie wpłynie na twój rozwój osobisty, gdyż będziesz miał szansę zrealizować więcej projektów niż dotychczas. Spróbuj wstawać wcześnie rano przez miesiąc lub chociaż przez dwa tygodnie abyś z perspektywy dłuższej ilości czasu mógł ocenić dynamikę zmian w twoim życiu. Nie rezygnuj ze wczesnego wstawania nawet w weekend. Aby twój organizm mógł się przyzwyczaić do zmiany trybu dnia musisz zadbać o regularność wstawania, dłuższe wysypianie się w weekend sprawi, że w poniedziałek problem ze wstawaniem pojawi się na nowo.

Wieczorem zaplanuj co będziesz robił następnego dnia

Jeśli chcesz zacząć wcześnie wstawać musisz mieć jasno określony, sprecyzowany cel- pomysł na to co chcesz zrealizować w danym dniu. Efektywne zarządzanie czasem sprawi, że zrealizujesz więcej niż zamierzałeś, a dzięki temu poczujesz satysfakcję. Rankiem nie przeglądaj poczty czy treści na portalach społecznościowych, skup się na zadaniu, które chciałbyś zrealizować i które będzie dla ciebie korzystne.

Pamiętaj o tym, by wcześniej kłaść się spać

Nie możesz liczyć na to, że pracując do północy czy nawet dłużej o 5 rano wstaniesz rześki i wypoczęty. Organizm także rządzi się swoimi prawami i potrzebuje dziennie ok.7-8 godzin snu. Mniejsza ilość czasu przeznaczonego na nocny wypoczynek sprawi, że będziesz ciągle czuł się zmęczony, a przez to twoje działania będą nieproduktywne. Jeśli więc chcesz zacząć wstawać o 5 rano to połóż się spać około 21 lub 22.

Więcej czasu to więcej zrealizowanych planów i większa szansa na sukces. Z pewnością warto spróbować, bo niewiele można stracić, a sporo można zyskać. W najgorszym wypadku jeśli uznasz, że wczesne wstawanie  w przypadku twojej osoby nie przynosi zmian na lepsze możesz przecież za jakiś czas znów powrócić do starych nawyków.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.