Trzy choroby – alergia, egzema, fibromilagia – trzy choroby, które są u wielu osób oraz zdarza się, że są mylone z licznymi odmiennymi chorobami. Dlaczego tak się dzieje? Co to jest nadwrażliwość? Co to jest wyprysk? Z jakiej przyczyny ludziechorują na fibromilagię?

Alergia jako wrażliwość ustroju na kontakt z alergenem – czynnikiem wywołującym alergię. Może to być trawa, pyłki kwiatowe, posiłek, kurz, roztocza lub nieliczne metale na przykład nikiel. Alergia występuje jako wysypka, stan zapalny skóry pokrzywką. W wypadku gwałtownych stanów może być przyczyną zapalenia płuc lub duszności oskrzelowej. Alergię leczy się przeważnie tzw. odczulaczami, jednak przede wszystkim przeprowadza się próby skórne na czułość na alergeny. Wyprysk skórny to kuzynka alergii.

Jest to generalna definicja dla wielu rodzajów zaognienia skóry, określanych też jako wyprysk. Najwięcej rozpowszechnioną postacią stanu zapalnego skóry to zapalenie atopowe. Jednym z powodów powstawania egzemy jest zaburzenie funkcjonowania układu immunologicznego. Egzema jest chorobą dziedziczoną , najczęściej po matce i ojcu. Głównie występuje u ludzi ze skłonnością do alergii albo u osób wrażliwych na metale, chemię, czy jedzenie. Egzema głownie wywołuje uczucie suchości, zaczerwienienie skóry podobne do oparzenia, jak również swędzenie. Powinna być leczona, aby zapobiec powstaniu zakażeń. Walczenie z egzemą bardzo często polega na aplikowaniu specjalnych leków włączających krzem.

Fibromilagia natomiast to przewlekła przypadłość reumatyczna tkanek miękkich. Objawia się uporczywym wyczerpaniem, wyczerpaniem, usztywnianiem rano i bolesnością w całym organizmie. Prócz bólów w mięśniach chorzy narzekają na osłabnięcie odporności,brak snu zwiększenie węzłów chłonnych. Pojawia się nadwrażliwość jelit oraz zaparcia i chorzy często oddają mocz. Fibromilagii potrafią towarzyszyć bóle głowy przypominające migrenę, cienie pod oczami, zespół niespokojnych nóg, zakłócenia pamięci i koncentracji, nadwrażliwość skóry, wysypki, suchość oczu i buzi, lęk, depresja, dzwonienie w uszach, zawroty głowy, zmęczenie, zakłócenia wzroku i synchronizacji ruchu. Przyczyną fibromilagii są często uwarunkowania psychiczne, potężny wpływ ma długi stres. Żaden specyfik wyleczy tej choroby. Niektóre środki mogą jednak przynieść ukojenie np. specyfiki antydepresyjne, środki z wyciągami z listowi stokrotki. Sukces terapii zależy również od odmiany stylu życia.

Byt z przewlekłą chorobą jest wyzwaniem i dla niedysponowanego oraz jego środowiska. Nie rzadko wymagana jest pomoc psychologiczna. Alergia, tak jak egzema i fibromilagia są chorobami długotrwałymi, choć wszelka z nich ma odmienne źródło.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika