zakup mieszkaniaNie jest tajemnicą fakt, że mieszkania w Polsce ciągle są drogie w stosunku do możliwości nabywczych przeciętnych Polaków. Wiele młodych rodzin, które pragną zacząć życie na swoim długo i intensywnie zastanawia się, co zrobić aby zdobyć wymarzone mieszkanie. Ceny mieszkań są naprawdę wysokie, dlatego wiele osób sądzi, że nie mają szans na zdobycie tak pokaźnych kwot. Zakup za gotówkę faktycznie dostępny jest dla niewielu. W ten sposób nabywają nieruchomości osoby pochodzące z zamożnych rodzin oraz osoby w średnim wieku, które zakup mieszkania poprzedziły wieloletnim odkładaniem stosownej kwoty.

Długie oszczędzanie ma tak samo wielu zwolenników jak i przeciwników. Co prawda kupując mieszkanie za zaoszczędzone pieniądze mamy mniej stresów, gdyż nie wisi nad nami kredyt, jednocześnie takie długoletnie oszczędzanie to zwykle wiele wyrzeczeń a często i konieczności pomieszkiwania kątem u rodziny, co zwykle nie wpływa dobrze na relacje małżeńskie.

Na szczęście są także i inne metody na zdobycie pieniędzy, które pozwolą nabywać mieszkania na sprzedaż. Zdecydowana większość młodych osób wybiera kredyt hipoteczny spłacany przez wiele lat. Aby jednak móc skorzystać z takiego rozwiązania trzeba posiadać zdolność kredytową i wkład własny. Dobrym sposobem jest także korzystanie z dopłat rządowych. Przez ostatnie lata tysiące rodzin skorzystało z pomocy programu Rodzina na swoim, dzięki któremu można było płacić niższe odsetki od kredytu. Choć w tej chwili program ten już nie działa to rząd polski zapowiada uruchomienie kolejnego z początkiem roku 2014.

Popularną formą zdobywania pieniędzy na mieszkanie są także wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych. Ze względu na korzystne poziomy zarobków w krajach zachodnich dwie młode pracowite osoby mogą stosunkowo szybko odłożyć pieniądze na swoje mieszkanie albo zdecydować się na budowę domu jednorodzinnego.

Jak widać osoby przedsiębiorcze mają co najmniej kilka możliwości na zdobycie własnego mieszkania. Wszystkie one jednak wiążą się z pewnymi wyrzeczeniami.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika