Na rynku pojawiła się coraz większa ilość rożnego rodzaju kursów, które w zamyśle mają podnieść kwalifikacji osób, które pracują lub chciałby pracować jako opiekunki do dzieci. Koszty zazwyczaj oscylują wokół 600-700 złotych. Czy warto inwestować takie sumy? Statystyczna niania w dużym mieście zarabia około 10 złotych za godzinę pracy. Czyli na opłacenie takiego szkolenia musi przeznaczyć wypłatę z 60 godzin swojej pracy. Opiekunki w mniejszych miejscowościach czasami zarabiają połowę stawki, albo jeszcze mniej. Kiedyś na forum jedna z niań przyznała, ze zarabia 3,5 złotego za godzinę. Malutko. Czy warto inwestować te pieniądze w kurs? Co może zyskać. Przyjrzyjmy się pierwszej z brzegu ofercie szkolenia.

Kurs trwa cztery dni, czyli opiekunki, które będą z innego miasta muszą dodatkowo liczyć się z kosztami noclegowymi. Szkolenie zostało podzielone na dwa bloki. Pierwszy obejmuje szkolenie w zakresie pierwszej pomocy. Przeznaczone zostały na ten blok szesnaście godzin. Z artykułu reklamowego, dowiadujemy się, że nianie nabędą umiejętności radzenia sobie w sytuacjach krytycznych, zagrażających zdrowiu i życiu dziecka, oraz innych osób. Osobiście uważam, że taka wiedza może być bardzo przydatna i nigdy nie wiadomo, kiedy będzie sposobność do wykorzystania nabytych umiejętności. Wedle zasady nie znasz dnia ani godziny. Drugi blok będzie poświęcony zaganianiom, które są związane z psychologią.

Uczestniczki szkolenia zdobędą wiedzę w zakresie pschosomotorycznego rozwoju dziecka, higieny i pielęgnacji, ale również prowadzący kurs będą się starali uwrażliwić uczestniczki na problemy zdecydowanie bardziej skomplikowane jak molestowanie, czy dysleksja. Nacisk będzie również położony na budowanie relacji pomiędzy nianią, a dzieckiem. Oraz standardowo pojawią się metody radzenia sobie ze stresem. Podsumowując, uczestnicząc w takim szkoleniu można się nauczyć wielu naprawdę ciekawych i przydatnych informacji, poza tym po ukończeniu szkolenia, każda z uczestniczek otrzyma certyfikat odbycia takiego kursu, co może zaprocentować dodatkowymi ofertami pracy. Zwłaszcza planując wyjazd za granicę, warto poświecić trochę czasu na ukończenie takiego kursu, ponieważ często na przykład w Anglii bez takiego dokumentu nie możemy liczyć na dobrze płatną pracę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika