Narzeczeństwa muszą myśleć przyszłościowo, dlatego powinni ukierunkować swoje upodobania mieszkalne i zadecydować, czy zamieszkać wspólnie w rodzinnym domu i wybudować go od podstaw czy może zdecydować się na kupno gotowego już mieszkania w centrum miasta. Da się zauważyć, że bloków i osiedli mieszkalnych powstaje co raz więcej w centrach wielkich aglomeracyjnych miast, natomiast na obrzeżach i na wsiach powstaje co raz większa liczba domków jednorodzinnych.

Kwestia wyboru zależy w dużej mierze od funduszy, którymi dysponujemy, i które możemy przeznaczyć na kupno czy budowę lokum mieszkalnego. Zanim podejmiemy decyzję, należy dokonać kilka prostych rachunków, które pozwolą określić, co będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Co prawda w niektórych kwestiach nie powinniśmy kierować się budżetem, tak jak jest właśnie z kwestią wspólnego mieszkania. Jeżeli od dawna marzymy o własnym  domu na wsi, warto jest dążyć do spełnienia tego marzenia, w innym przypadku jest  ryzyko, że mieszkanie w mieszkalnym bloku będzie dla nas uciążliwe i na odwrót. Niektórzy nie są po prostu dostosowani do warunków, jakie panują w blokach, inni  nie mają na tyle wolnego czasu, aby dbać o prace porządkowe na działce podwórkowej obok domu.

Obserwujemy jednak, że zarówno domy na wsi, jak i mieszkania w Gdańsku przeżywają swój bujny rozwój, i zawsze w obu tych typach będą mieszkały liczne rodziny.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.